Cambridge Audio Alva TT
 

Cambridge Audio dokłada swoje pięć groszy do rynku gramofonów segmentu premium, prezentując zupełnie nowy model Alva TT – pierwszy na świecie model z obsługą Bluetooth aptX HD, a zatem możliwością bezprzewodowego strumieniowania muzyki w rozdzielczości do 24bit/48kHz.

Cambridge Audio Alva TT

Stylistyka gramofonu przywodzi na myśl serię Edge (pisaliśmy już o wzmacniaczu Edge A oraz odtwarzaczu strumieniowym Edge NQ) i nie jest to mylne wrażenie, bowiem zamiarem twórców była właśnie integracja Alvy z high-endową serią.

Konstrukcja nowego gramofonu Cambridge Audio opiera się o napęd bezpośredni, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy i solidne ramię zbudowane z jednego kawałka aluminium, przystosowane do wkładek z ruchomą cewką. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że właśnie taka (MC) zamontowana jest fabrycznie na ramieniu Alvy TT.

Cambridge Audio Alva TT

Brytyjski producent zdecydował się zastosować – w kontrze do najczęściej stosowanych napędów paskowych - napęd bezpośredni. Dzięki temu urządzenie staje się „długowieczne”: pasek wyrabia się, rozciąga i powinien być regularnie wymieniany, podczas gdy napęd bezpośredni nie nastręcza żadnych problemów serwisowych/. Ponadto, zapewnia niewielką wariancję obrotów, jedynie na poziomie 0,06%, co wprawne ucho wychwyci szczególnie podczas długich, podtrzymanych tonów.

Gramofony w sklep.RMS.pl

Czym chwali się producent? Solidną, aluminiową obudową z talerzem wykonanym z polioksymetylenu (POM). Jest to materiał stosowany w w inżynierii przy produkcji precyzyjnych części wymagających wysokiej sztywności i doskonałej stabilności. I dokładnie takie warunki ma spełniać Alva TT, zapobiegając rezonansom i drganiom, wykorzystując tym samym maksymalnie potencjał wkładki gramofonowej.

Cambridge Audio Alva TT

Aby należycie chronić urządzenie, producent dołącza antykurzową pokrywę montowaną do plinty.

Planowania premiera Cambridge Audio Alva TT przewidywana jest już na kwiecień tego roku. Już nie możemy doczekać się brytyjskiej nowości w Polsce!

Cambridge Audio Alva TT

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - GramofonDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony