CES 2019: Technics SL-1210 MK7
 

Chociaż targi CES dobiegły już końca, my wciąż mamy wiele nowości do przedstawienia. Słynny gramofon Technics SL-1210 powraca, tym razem w wersji MK7. Niektórzy nie boją się nazwać tej premiery najważniejszym produktem audio wystawy.

Technics zaprzestał produkcji tej serii na dziesięć lat, by teraz powrócić na rynek z przytupem, a do tego z niższą ceną, niż poprzednie modele SL. 1200 zachowuje prosty design, znany z poprzednich odsłon gramofonów. Wykończony jest on aluminiowym ramieniem S-shape i układem przycisków i kontrolek również znanym wieloletnim entuzjastom.

CES 2019: Technics SL-1210 MK7

Producent chwali się plintą wykonaną z wyjątkowego materiału zawierającego ABS, zmieszanego z włóknami szklanymi. Całość usadowiona jest na czterech solidnych stopach.

Gramofon SL-1210 MK7 ma być wyposażony w napęd bezpośredni, co według producenta ma zapewnić utrzymanie jak największej płynności obrotów przez eliminację mechanicznych zależności paska.

Gramofony w sklep.RMS.pl

Technics przekonuje, że nie chciał przerabiać gramofonu zbyt mocno wobec poprzedniej wersji, aby skupić się na tym, co jest w nim naprawdę dobre i nie poświęcać czasu i kosztów (głównie użytkowników) na dodawanie zbędnych funkcji i gadżetów. Nowością jest jednak między innymi opcja Reverse Play, pozwalająca w szybki sposób zmienić kierunek obrotu talerza.

Kiedy będzie można kupić SL-1210 MK7 w Polsce? Pogłoski sugerują premierę w okolicach lata, ale nie są to potwierdzone informacje.

CES 2019: Technics SL-1210 MK7

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - GramofonDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony