Monitor Audio Gold 5G
 

Brytyjski Monitor Audio kontynuuje i odświeża serię Gold, mianując ją wersją 5G. Producent przedstawia dwie nowe pary kolumn podłogowych, kolumny podstawkowe, kolumnę centralną, kolumnę surround oraz aktywnego subwoofera.

„Bezkompromisowa w koncepcji, konstrukcji i brzmieniu” - tak o nowej serii pisze sam Monitor Audio. Brzmienia oceniać jeszcze nie możemy, bo premiera na sklepowych półkach planowana jest dopiero na luty, ale koncepcja i konstrukcja to tematy, o których można już dywagować.

Monitor Audio Gold 5G

Według zapowiedzi, seria Gold 5G ma czerpać ze znanych już modeli Platinum II. Oznacza to, że nowe kolumny wyposażone będą w przetworniki średnioniskotonowe RDT II (Rigid Diaphgram Technology) z membraną C-CAM o konstrukcji kanapkowej oraz rdzeniem Nomex o strukturze plastra miodu z plecionką włókna szklanego. Połączenie wszystkich tych czynników buduje sztywną, a jednocześnie lekką konstrukcję głośnika o dobrym tłumieniu.

Kolumny w sklep.RMS.pl

Rolę przetwornika wysokotonowego we wszystkich modelach serii ma pełnić konstrukcja MPD. Wszystkie przetworniki mocowane są pojedynczą śrubą – to zabieg zastosowany w celu zwiększenia sztywności obudowy i połączenia przetwornika i przedniej ściany kolumny.

Monitor Audio Gold 5G Kolumna centralna

Rolę bass – reflexu przejąć ma para portów HiVe II o poprawionej odpowiedzi transjentowej. Wewnętrzne okablowanie Pureflow wykonane zostało z posrebrzanej miedzi OFC, by zapewnić najwyższej jakości transfer sygnału.

Elektronika do stereo i kina domowego w sklep.RMS.pl

Zadbano również o eleganckie, estetyczne wykończenie. Kolumny posiadają maskownice montowane na magnes, a także dedykowane, wykonywane na zamówienie terminale głośnikowe z możliwością bi-wiringu. Modele podłogowe postawione są na solidnych, metalowych stopach, które wysunięte zostały poza obrys obudowy i zakończone kolcami bądź gumą – możliwość wyboru ma zapewnić dopasowanie i elastyczność w zależności od rodzaju podłogi, na której ustawione zostaną Gold-y.

Monitor Audio Gold 5G kolumna surround

Jak już pisaliśmy, kolumny dostępne będą już za miesiąc – w lutym. Wykończenia oferowane przez producenta to lakierowana czerń, lakierowany heban, satynowa biel i ciemny orzech.

Kliknij i sprawdź cenę i specyfikację kolumn Monitor Audio Gold 5G w sklep.RMS.pl >>

Monitor Audio Gold 5G

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikoweDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony