Czy Apple wyda nowego iPoda Touch?
 

Czy na temat jakiejkolwiek marki powstaje tyle samo plotek, co na temat Apple? Tego nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że jedna z ostatnich „nieoficjalnych nowinek” może zaciekawić miłośników audio. Mówi się bowiem o ponownym wprowadzeniu do sprzedaży kultowych niegdyś iPod’ów Touch – i to w nowej wersji.

Ostatni model iPoda wydany został niecałe 4 lata temu, a decyzja o wycofaniu się marki z produkcji przenośnych odtwarzaczy spotkała się z ogromnym rozżaleniem i niezrozumieniem ze strony fanów. Nowe urządzenie, na temat którego od kilku dni krążą po Internecie plotki, ma być już siódmą generacją grajka. I biorąc pod uwagę rozwój technologii, w tym nowych formatów kodowania, wzrost popularności gęstych plików wysokiej jakości i coraz szersze popularyzowanie odsłuchu muzyki wysokiej jakości, wydanie iPoda w odświeżonej wersji nie wydaje się być głupim posunięciem.

Słuchawki i akcesoria w sklep.RMS.pl

Apple sukcesywnie wycofywało z produkcji (a tym samym sprzedaży) kolejne wersje iPodów: począwszy od Classic, przez Nano aż do Shuffle w 2017 roku.

Jedno jest jednak pewne – nie ma co liczyć na budżetowy sprzęt. Mowa przecież o Apple, którego kolejne urządzenia znacząco podbijają cenę względem poprzednich modeli. Nie wiemy jednak, czy będzie wyposażone w złącze USB-C, Lightning (na wzór iPhone’ów), jaką wbudowaną pamięć mogłoby oferować. Możemy jedynie liczyć, że wkrótce plotka okaże się prawdą. Ciekawe co na to Astell&Kern?

Na koniec mały skrót dla niezorientowanych: iPod to jeden z produktów Apple, który dedykowany był wyłącznie do odtwarzania muzyki. Producent rozpoczął od klasycznych modeli Classic, by następnie rozbudowywać linię Nano (późniejsze modele posiadały nawet kamerę, można było dodatkowo odtwarzać filmy i grać w gry!) a także Shuffle, czyli niewielkie, małe klipsy pozbawione ekranu, a wyposażone jedynie w charakterystyczne kółko umożliwiające prostą obsługę. Ostatecznie Apple poprzestało na modelach Touch, imitujących wyglądem i funkcjonalnością ówczesne iPhone'y. Urządzenia cieszyły się niezwykłą popularnością, chwalone przede wszystkim za jakość dźwięku, wydajną baterię, prostotę w obsłudze, design i funkcjonalność.

Czy Apple wyda nowego iPoda Touch?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony