McIntosh MI254, MI128
 

McIntosh wraca do produktów instalacyjnych, poszerzając ofertę nie o dwa nowe wzmacniacze instalacyjne oznaczone jako MI254 oraz MI128, dwa głośniki ścienne: WS500 i WS300, a także jeden model sufitowy CS200.

70-letnia marka nowe komponenty instalacyjne zaprezentuje na targach ISE (Integrated Systems Europe) 2019 w Amsterdamie, tuż obok jubileuszowego wzmacniacza i przedwzmacniacza, o których pisaliśmy już wcześniej, a także kolumn XRT1.1K.

Według CEO McIntosh, Charlie Randall, wprowadzenie do oferty artykułów instalacyjnych stanowi ukłon w stronę instalatorów, którzy często korzystają z komponentów marki, również tworząc wielopokojowe systemy. Producent oferował już wcześniej urządzenia multiroom, a wydanie nowej serii instalacyjnej opisuje jako powrót do tej kategorii produktowej.

McIntosh MI254, MI128

Czego możemy spodziewać się po nowościach McIntosha? Wzmacniacz instalacyjny MI254 oferuje 250W mocy przy obciążeniu 8 Ohm i 300W przy obciążeniu 4 Ohm, przy czym może łącznie obsłużyć do 4 kanałów. Model MI128 to z kolei wzmacniacz 8-kanałowy, o mocy wyjściowej 120W na kanał przy obciążeniu 8 Ohm i 150W przy obciążeniu równym 4 Ohm.

Jak to zwykle u McIntosha, możemy spodziewać się zastosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych – oczywiście nie zabrakło ich w nowej serii instalacyjnej. Producent oferuje odseparowane obwody, zaawansowane, cyfrowe wzmacniacze w klasie D napędzane wydajnymi zasilaczami (ich konstrukcja chłodzenia, zatem marka rezygnuje z wiatraków generujących dodatkowe szumy) i oczywiście dźwięk, który dzięki opatentowanym rozwiązaniom ma nie równać się żadnemu innemu.

McIntosh MI254, MI128

Producent zdecydował się również wykorzystać rozwiązania znane z „domowych” modeli wzmacniaczy, jak technologie zapobiegające spaleniu głośników, trigger 12V, a także przyjazne dla środowiska tryby włączania i wyłączania urządzenia.

Stereo i kino domowe w sklep.RMS.pl

Na przednim panelu obu urządzeń zamieszczony został kolorowy ekran LED wyświetlający status każdego kanału. Co więcej, model MI254 posiada dwa niebieskie wskaźniki Watt Meters – jeden ze znaków rozpoznawczych McIntosha. Pokazują kolejno sumę mocy wyjściowej pierwszego i drugiego kanału, a także trzeciego i czwartego.

McIntosh MI254, MI128

Rozmiary obu wzmacniaczy zostały dostosowane do standardów instalacyjnych, mieszczą się zatem w szafie rack 2U. Dodatkowo, uchwyty montażowe można w łatwy sposób zdemontować w razie instalacji w innych miejscach, niż specjalistyczne szafy.

Stylistyki McInsotha nie można pomylić z charakterem urządzeń żadnej innej marki i zaznaczone jest to również w komponentach instalacyjnych. A jak sprawy się mają w kwestii głośników instalacyjnych? Opowiemy już w następnym wpisie!

McIntosh MI254, MI128

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony