McIntosh WS500, WS300 i CS200
 

McIntosh z kopyta wkracza w kategorię instalacyjną audio. Pisaliśmy już o nowych wzmacniaczach MI254 i MI128, które można wygodnie zamontować w szafach rack. Teraz pora przyjrzeć się głośnikom ściennym i sufitowym WS500, WS300 i CS200.

Nowości instalacyjne, kolumny XRT1.1K, jak i urządzenia wydane z okazji 70. lecia powstania firmy, zaprezentowane zostaną podczas ISE (Integrated Systems Europe) 2019 w Amsterdamie.

McIntosh WS500, WS300 i CS200

Głośniki ścienne oznaczone symbolami WS500 i WS300 zostały zaprojektowane tak, by sprawdzić się zarówno w dwukanałowych systemach audio, jak i instalacjach kina domowego. Oba posiadają trójdrożną, zamkniętą konstrukcję, z obudową o kontrolowanym przepływie powietrza. Pozwala ona lepiej kontrolować nieregularności pasma i zmniejsza poziom zniekształceń.

Większy z głośników – WS500 – posiada dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 6.5 cala, dwa przetworniki średniotonowe z odwróconą, tytanową kopułką o średnicy 2 cali każdy. Konstrukcję wieńczy tytanowy tweeter o średnicy ¾ cala.

Elektronika do stereo i kina domowego w sklep.RMS.pl

WS300 ma do zaoferowania pojedynczy przetwornik niskotonowy – aby zrekompensować mniejszą ilość niskotonowców w modelu 300, producent posłużył się membraną o większej średnicy, bo aż 8 cal (w porównaniu do 6.5 cali w modelu WS500).

McIntosh WS500, WS300 i CS200

Oprócz tego rozkład przetworników wygląda tak samo, jak w opisanym już drugim modelu serii.

Zarówno WS300, jak i WS500 korzystają z nowozaprojektowanych przetworników niskotonowych, które mają głębokość zaledwie 9.3cm, co umożliwia zamontowanie głośnika w prawie każdej ścianie.

Ostatni model, czyli CS200, to konstrukcja pomyślana do montażu w suficie. W jej budowie wyróżnić można 8calowy przetwornik niskotonowy z membraną z włókna szklanego, odwróconą, 2-calową kopułkę średniotonową, oraz tytanowy tweeter o średnicy ¾ cala – tak jak w pozostałych komponentach instalacyjnych McIntosh.

McIntosh WS500, WS300 i CS200

Warto zauważyć, że średnio- i wysokotonowce są zamontowane w ruchomym module, dzięki czemu można skierować je bezpośrednio w stronę słuchacza niezależnie od miejsca montażu całego głośnika.

Maskownice z możliwością malowania dołączone do każdego modelu są montowane na magnes. Wszystkie głośniki mają być dostarczane do klienta z pełnym wyposażeniem montażowym.

McIntosh WS500, WS300 i CS200

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony