Onkyo TX-SR393 i TX-SR494
 

Onkyo nie zwalnia tempa i wraz z nowym rokiem raczy nas kolejnymi nowościami. Dzisiaj o modelach TX-SR393 i TX-SR494, czyli dwa niedrogie modele amplitunerów kina domowych wyposażonych w - jak to zwykle w przypadku Onkyo bywa - gro funkcjonalności.

TX-SR393 oferuje użytkownikom 155W mocy na kanał i możliwość konfiguracji głośników 3.2.2 z natywną obsługą Dolby Atmos i DTS:X. Drugi model w zestawieniu - TX-SR494 - to natomiast urządzenie o mocy 160W na kanał z obsługą do 5.2.2 kanałów przy wykorzystaniu technologii Dolby Atmos i DTS:X.

Onkyo jako kluczową funkcjonalność obu nowych amplituner wskazuje wykorzystanie technologii Dolby Atmos Height Virtualizer, która ma pojawić się już w kolejnej aktualizacji systemu, a także wsparcie DTS Virtual:X. Przy pomocy zarówno jednej, jak i drugiej mozemy stworzyć wirtualną dźwiękową przestrzeń 3D w pomieszczeniu i symulować istnienie głośników sufitowych nawet w systemach, które nie posiadają pełnej konfiguracji sprzętowej.

Elektronika do stereo i kina domowego w sklep.RMS.pl

Komu jeszcze mało technologii, ten doceni obsługę Dolby Surround i DTS Neural:X, które dodatkowo poprawią jakość i wybrzmienie dźwięku przestrzennego. Dodatkowo Onkyo oferuje autorską technologię kalibracji amplitunera w pomieszczeniu, zwana Onkyo AccuEEQ Room Acoustic Calibration.

Na tylnym panelu obu modeli znajdziemy szereg złączy, w tym wejścia cyfrowe (optyczne i koaksjalne) oraz analogowe, a takze obowiązkowo 4 wejścia HDMI, przy czym jedno z nich z obsługą ARC. Nie musimy chyba dodawać, że TX-SR393 i TX-SR494 obsługują Dolby Vision, HDR10 i HLG?

Przedni panel jest jak zwykle bogaty - nietrudno dostrzec na nim pokrętła zmiany głośności czy przyciski umożliwiające sterowanie odtwarzaniem i zarządzanie trybami. Dodatkowo oba amplitunery umożliwiają interfejs do podłączenia słuchawek - oczywiście w postaci złącza 6.3mm czyli duży jack.

Łączność bezprzewodowa w obu amplitunerach realizowana jest za pomocą modułu Bluetooth. Żaden z nich nie został wyposażony w Wi-Fi, ale niska cena i ogromne wsparcie wielokanałowej obsługi powinny rekompensować tę stratę. Przecież aplikacje takie jak Spotify czy Tidal możemy odtwarzać na urządzeniach Onkyo (i oczywiście nie tylko Onkyo!) za pośrednictwem Bluetooth.

Oba amplitunery występują w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej i są już dostępne do kupienia, między innymi w sklep.RMS.pl.

Cena i specyfikacja Onkyo TX-SR393 w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja Onkyo TX-SR494 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kino domoweDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony