Exposure XM CD
 

Exposure poszerza ofertę produktową o nowy odtwarzacz CD z serii XM. Chociaż często słyszy się o słabnącej popularności srebrnego nośnika, producenci zaprzeczają tej tezie wprowadzając kolejne rozwiązania, które mają go obsłużyć. Urządzenie przy pomocy wbudowanego 24-bitowego przetwornika DAC ma odtwarzać wysokiej jakości pliki. Co jeszcze oferuje nowość brytyjskiego producenta?

To, co widzimy już na pierwszy rzut oka, to niecodzienne ułożenie slotu na płytę CD. Umieszczenie go w górnej części obudowy zamiast w wysuwanej półce bądź „niewidzialnym” wejściu nie jest co prawda nieznanym dotąd zabiegiem, jednak wciąż niezbyt często spotykanym. Na taki właśnie zdecydowali się inżynierowie Exposure. Dlaczego? Wykorzystanie tego rozwiązania tłumaczą brakiem fizycznej możliwości zaimplementowania wysuwanej półki ze względu na okrojone wymiary urządzenia, a także jako odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy wolą wybierać rozwiązania inne niż niewidzialne wejścia.

Exposure XM CD

To, co otrzymujemy w zamian to wygodne i eleganckie miejsce na płytę na górnej części obudowy z przesuwaną pokrywą i magnetycznym zatrzaskiem. Wrażenia z odtwarzania płyty CD mają więc chociaż w minimalnym stopniu przypominać odpalanie płyty winylowej w gramofonie.

XM CD został zaprojektowany tak, by spełniać rolę samodzielnego odtwarzacza płyt, ale może sprawdzić się także jako transport CD po podłączeniu ze wzmacniaczem zintegrowanym Exposrue XM5 lub przedwzmacniaczem XM7.

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

Nowość od Exposure to nie tylko wygoda, ale też dbałość o brzmienie. Producent zdecydował się zastosować w XM CD 24-bitowy przetwornik DAC umożliwiający odtwarzanie plików PCM, których sygnał przesyłany jest przez zoptymalizowane obwody audio z wieloma stopniami regulacji.

Duże transformatory toroidalne posiadają oddzielne uzwojenia dla trnsportu oraz stopni, zadbano równie o dokładny mechanizm zegara o niskim poziomie zakłóceń jitter.

Całość elektroniki zamknięta jest w aluminiowej obudowie dostępnej w dwóch wykończeniach kolorystycznych: czarnym oraz srebrnym, określonym przez producenta jako tytanowy.

Exposure XM CD

Więcej o marce Exposure:

Exposure to brytyjska marka produkująca sprzęt hi-fi. Założona w 1974 roku przez Johna Farlowe'a - technika muzycznego, który współpracował w studiach nagraniowych z tuzami muzyki popularnej takimi jak David Bowie czy Pink Floyd.

Pomimo obiegającej świat globalizacji Exposure jest w dalszym ciągu sprzętem projektowanym w Wielkiej Brytanii i w dalszym ciągu słynie ze swojego firmowego brzmienia w stereo: otwartej średnicy, delikatnych wysokich tonów o lampowym zabarwieniu, skocznego basu, szybkości i rewelacyjnego timingu.

Exposure XM CD

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Odtwarzacz CDDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony