Tidal Masters na iPhone i iPad
 

Właściciele urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w końcu doczekali się długo wypatrywanej aktualizacji. Nareszcie i użytkownicy Apple mogą cieszyć się Tidal Masters z plikami w jakości MQA z poziomu aplikacji na system iOS.

Tidal Masters istnieje już od dwóch lat, oferując abonentom planu HiFi dostęp do najwyższej jakości plików w jakości MQA. Na początku funkcjonalność dostępna była jedynie z poziomu aplikacji dekstopowej, następnie „zaszczytów” dostąpiły wybrane urządzenia peryferyjne jak streamery czy głośniki.

Długo wyczekiwanej aktualizacji doczekali się na początku użytkownicy telefonów z systemem Android – została ona zapowiedziana podczas tegorocznych targów CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas.

Słuchawki w sklep.RMS.pl

W końcu słyszymy poważne doniesienia o wprowadzeniu plików Masters na urządzenia mobilne Apple. Warto jednak pamiętać, że aby móc korzystać z dobrodziejstw plików Hi-Res z Tidala, należy zaktualizować system do wersji iOS 11.

Podobnie jak w przypadku urządzeń z systemem Android, również sprzęt Apple może wycisnąć z plików maksymalną rozdzielczość 24bit/96kHz. Aby w pełni cieszyć się jakością MQA, należy sparować urządzenie z przetwornikiem DAC kompatybilnym z kodowaniem MQA, który odciąży aplikację z funkcji dekodowania ścieżek i samodzielnie umożliwi odtwarzanie dźwięku w najwyższej jakości.

Nie obyłoby się bez kolejnych zastrzeżeń. Rozdzielczość do 24bit.96kHz uzyskać można jedynie podłączając słuchawki przez złącze Lightning lub podłączając urządzenie do zewnętrznego DACa. Wykorzystywanie przejściówki Lightning – gniazdo słuchawkowe 3.5mm jack, ze względu na ograniczenia sprzętowe, obniżamy parametry wyjścia do 48kHz.

Nie pozostało nam nic innego, jak życzyć przyjemnych sesji odsłuchowych!

Tidal Masters na iPhone i iPad

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony