Atoll ST200 Signature
 

Atoll wprowadza do oferty nowy odtwarzacz strumieniowy ST200 Signature. Na pokładzie oczywiście Wi-Fi, Bluetooth, obsługa plików DSD i sterowanie za pomocą aplikacji na systemy Android i iOS.

Nowy streamer od Atolla przypisany jest do serii Signature i ma być rozwiązaniem w stylu „all-in-one” czyli wszystko w jednym. Urządzenie łączy zatem źródła analogowe jak i cyfrowe, agregując je w jednym interfejsie strumieniowym. Brzmi jak element centralny pełnego systemu hi-fi? ST200 może zdecydowanie pełnić taką rolę.

Atoll ST200 Signature

Stylistyka urządzenia podtrzymuje tradycje designu Atolla. Z przodu wyróżnia się sporych rozmiarów (5-calowy) kolorowy wyświetlacz, który wskazuje aktualnie odtwarzany album wraz z jego okładką, wykonawcę, rozdzielczość, tym pliku – i ma co pokazywać, bo ST200 obsługuje zarówno pliki DSD jak i FLAC, a także LPCM, ALAC, AIFF, WMA, OGG, WAV, AAC i w końcu MP3. Streamer możemy „karmić” plikami PCM o rozdzielczości do 24bit/192kHz oraz DSD aż do DSD128, czyli 5,6MHz.

Jak na odtwarzacz sieciowy przystało, oferuje on usługę serwisów strumieniujacych jak Deezer czy Tidal, brakuje jednak wsparcia dla Spotify. Producent implementuje za to możliwość odtwarzania wszystkich stacji radia internetowego Airable.

Warto wspomnieć, że ST200 Signature wyposażony jest w przetwornik DAC Burr-Brown PCM1792. Oprócz tego pod obudową znajdziemy wysokiej jakości kondensatory MKP, dedykowane do stopni audio transformatory oraz analogową kontrolę poziomu głośności z możliwością pracy w trybie by-pass.

Atoll ST200 Signature

Na tylnym panelu do dyspozycji użytkowników pozostawione zostało wyjście i dwa wejścia liniowe 2xRCA, pojedyncze wyjścia cyfrowe koaksjalne oraz optyczne, a także takie same, podwójne wejścia cyfrowe, złącze RJ-45 na skrętkę Ethenret oraz USB akceptujące pliki w formacie FAT32, NTFS i EXT2/3/4. Producent znalazł również miejsce na 12V trigger.

Z przodu widoczne są dwa złącza: USB oraz gniazdo słuchawkowe 3,5mm.

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej.

Atoll ST200 SignatureDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony