Tydzień otwarty z kolumnami Opera Prima i wzmacniaczem Lampowym Unison Research Triode 25 w sklep.RMS.pl
 

Połączenie tradycji dwóch marek, które cieszą swoim brzmienie już od lat 80. nie może skończyć się niepowodzeniem – szczególnie, jeśli ich korzenie mają swój początek we Włoszech. W salonie RMS.pl przybliżamy włoskie tradycje audio, z sukcesem kompletując kolumny podstawkowe Prima wywodzące się spod skrzydeł Opera Loudspeakers ze wzmacniaczem lampowym Unison Research Triode 25. Serdecznie zapraszamy na tydzień otwarty we włoskim stylu w dniach 25.03-19 – 01.04.19.

Prima (Donna) – operowa włoszka
Ta Prima Donna z pewnością zachwyci wszystkich swoim śpiewem – w końcu za jej głos odpowiadają przetworniki firmy Scanspeak, a dokładniej 6,5-calowy przetwornik średnioniskotonowy z aluminiową membraną oraz 1-calowa, miękka kopułka wysokotonowa z podwójnym magnesem i komorą dyspersyjną. Kolumny Prima zostały także wyposażone w przedni bass-reflex.

Tydzień otwarty z kolumnami Opera Prima i wzmacniaczem Lampowym Unison Research Triode 25 w sklep.RMS.pl

„Suknia” śpiewaczki to konstrukcja wykonana z 30mm płyty MDF o lekkich krzywiznach. Zaokrąglone krawędzie pokryte zostały skórą, które – oprócz dopełniania klasycznego wizerunku – pełnią funkcję swego rodzaju uszczelki. Boki kolumn są oklejane prawdziwym, delikatnie polerowanym drewnem. Zadbano również o złącza, które wykonane zostały z pozłacanego mosiądzu. Takiego anturażu nie powstydziłaby się największa diwa.

Śpiew Unison-o
Triode 25 to wzmacniacz, który powstał z powołania: zanim zaakceptowany został jego finalny projekt, urządzenie przeszło długa i żmudną drogę konstruowania i testowania, by dorównać, a nawet przewyższyć swojego poprzednika – Triode 20.

Wzmacniacz korzysta z konstrukcji push-pull, która minimalizuje polaryzację statyczną transformatora skutkując lepszą wydajnością całej sekcji, poprawia sprawność, zmniejszając przy tym ilość generowanej energii cieplnej, a także zapewnia wyższą moc wyjściową, która w Triode 25 mierzona jest na 45W.

Tydzień otwarty z kolumnami Opera Prima i wzmacniaczem Lampowym Unison Research Triode 25 w sklep.RMS.pl

Aby konstrukcja push-pull działała zgodnie ze swoimi założeniami, konstruktorzy nie mogą zapomnieć o implementacji odpowiednio zaprojektowanych i dostosowanych do całego obwodu lamp. Triode 25 korzysta z modelu EL34, którego budowa zapobiega tworzeniu się zniekształceń harmonicznych.

Dopełnieniem klasycznej koncepcji wzmacniacza lampowego jest jego design, który przywodzi na myśl solidne konstrukcje sprzed lat. Przedni panel z drewna nadaje klasy, a sprytnie zasłonięte lampy mogę prezentować swoje wdzięki w pełnej okazałości bez narażenia na ich zniszczenie.

Tydzień otwarty z kolumnami Opera Prima i wzmacniaczem Lampowym Unison Research Triode 25 w sklep.RMS.pl

Przedstawienie czas zacząć
Jak gra włoski duet? Opera Prima i Unison Research Triode 25 otulają słuchaczy ciepłym, pełnym brzmieniem. Jak na iście operowe połączenie przystało, akustyka instrumentów, a nawet samego pomieszczenia, w którym zostały nagrane, została przeniesiona w sposób tak realistyczny, że możemy poczuć się jak widz prawdziwego spektaklu muzycznego, podziwiającego przedstawienie z najlepszych, najdroższych miejsc na widowni.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą bliżej zapoznać się z duetem włoskich konstrukcji od Opera Loudspekaers i Unison Reaserch na tydzień otwarty z kolumnami Prima i wzmacniaczem Triode 25 do salonu RMS.pl przy ulicy Hetmańskiej 33B w Białymstoku w dniach 25.03.2019 – 01.04.2019.

Na prywatne odsłuchy można umawiać się telefonicznie pod numerem 85 747 97 50 lub 607 266 304 w godzinach pracy salonu, tj. od poniedziałku do piątku 8:00 – 18:00 oraz w sobotę w godzinach 10:00 – 16:00.

Daj znać znajomym że będziesz i dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Cena i specyfikacja kolumn Opera Prima w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja Unison Research Triode 25 w sklep.RMS.pl >>

Tydzień otwarty z kolumnami Opera Prima i wzmacniaczem Lampowym Unison Research Triode 25 w sklep.RMS.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony