THX i Summit Wireless dla bezprzewodowego kina domowego
 

THX znany najszerzej z certyfikatów wydawanych urządzeniom przystosowanym do wąskich ram odtwarzania obrazu wysokiej jakości łączy siły z Summit Wireless Technologies, marką stojącą za WISA – Wireless Speaker Audio Association. Wynikiem wspólnych działań ma być zaawansowany system bezprzewodowego kina domowego hi-res.

Technologie WiSA charakteryzują się tym, że pozwalają uzyskać wysokiej jakości 24-bitowy, bezprzewodowy dźwięk dzielony do ośmiu kanałów, ze wsparciem Dolby Atmos oraz DTS:X, z 20-krotnie mniejszym opóźnieniem niż bezprzewodowe standardy Bluetooth i Wi-Fi.

Elektronika do stereo i kina domowego w sklep.RMS.pl

Dwie spółki planują stworzyć kolumny kina domowego oraz soundbary w pełni zgodne ze specyfikacją THX, która ma wyłaniać z rynku produkty o najwyższym przystosowaniu do odtwarzania filmów niczym na sali kinowej. Projekt THX zawiera dziesiątki wytycznych wskazujących jak projektować sale kinowe, aby zapewnić wrażenia dźwiękowe na właściwym poziomie. Nazwa systemu jest akronimem od "Tomlinson Holman eXperiment". Według zasad ustalonych przez twórców, kina powinny być akustycznie neutralne, a nie pogłosowe. Nagłośnienie musi być w stanie wygenerować głęboki bas w całej sali – niezależnie od miejsca, jakie zajmuje widz. Dopiero kiedy obiekt spełnia wszystkie te wymogi może starać się o certyfikację THX.

Czy to wszystko oznacza , że godny uwagi jest jedynie sprzęt, który posiada certyfikację THX? Absolutnie nie. Należy wspomnieć, że proces certyfikacji THX jest płatny i duże grono producentów oferujących sprzęt audio wysokiej jakości ze względu na koszty, bądź z innych powodów, nie przeprowadza tego procesu.

Czytaj więcej o THX >>

Urządzenia z certyfikatem THX w sklep.RMS.pl >>

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony