Rynek audio w coraz większym stopniu zmienia swoją strukturę i promuje konglomeraty połączonych ze sobą marek.

Kilka lat temu byliśmy świadkami stworzenia grupy Fine Sounds, która skupia między innymi: Audio Research, Mcinthosha, Sumiko, Sonus Faber i Wadię. Następny był Sound United, który połączył w jedną strukturę Denona, Marantza, Definitive Technology i Polk Audio. W końcu od niedawna jesteśmy świadkami romansu Dali i NADa.

Z informacji jakie napływają z niemieckiej prasy jasno wynika, że Dali jest o krok od przejęcia NADa, Bluesounda i innych marek skupionych w grupie Lenbrook. Teraz jesteśmy świadkami zbliżenia Sonosa i grupy Onkyo / Pioneer. W ramach programu „Work with Sonos” Onkyo postanowiło certyfikować wybrane urządzenia wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, które pozwala na pracę we wspólnej sieci z produktami Sonosa.

Pozwala to na zarządzanie produktami Onkyo z aplikacji Sonosa, a więc w ramach szerszego systemu multiroom. Innymi słowy aplikacja Sonosa służy za uniwersalny pilot zarówno dla urządzeń Onkyo jak i Sonos, co ogranicza konieczność przełączania się między ekranami. Więcej o działaniu systemu można dowiedzieć się z poniższego filmu.

https://youtu.be/Igr_1uuZkWY 

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Amplituner kina domowego

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony