Apple Music dostępne na Google Chromecast
 

Już wkrótce użytkownicy Apple Music będą mogli strumieniowo przesyłać dane do dongla Google Chromecast – do takich wniosków można dojść śledząc kod Androidowej aplikacji, który sugeruje, że Apple może przygotowywać możliwość bezprzewodowej transmisji danych między dwoma urządzeniami.

Co to oznacza? Po integracji Apple Music z Google Chromecast, użytkownicy iPodów czy iPadów będą mogli łączyć się z urządzeniami Google Home i bezprzewodowo odtwarzać za ich pomocą muzykę z usługi giganta z Cupertino.

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

To duży krok Apple w rozwoju integracji z produktami Google, który nigdy nie był priorytetem w planach rozwojowych marki. Przykładem tego może być fakt, że od momenty wprowadzenia aplikacji Apple Music na urządzenia z systemem android w 2015 roku, dopiero w ostatnich miesiącach doczekała się ona wersji obsługiwanej przez tablety.

Do tej pory Apple zdecydowało się zintegrować swój serwis muzyczny jedynie z Amazonem, udostępniając automatyczne odtwarzanie na urządzeniach takich jak Echo czy Fire TV. Czyżby gigant coraz poważniej brał się za konkurowanie ze Spotify?


Apple Music dostępne na Google Chromecast

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony