Melodika BLI4, BLI6 STR i BLI6 LCR: Nowe modele w ofercie głośników instalacyjnych polskiej marki
 

Melodika, jeden z największych polskich producentów kabli oraz kolumn głośnikowych informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych modeli głośników instalacyjnych dedykowanych zarówno do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych: sufitowych BLI6 STR i BLI4 oraz ściennego BLI6 LCR.

Seria Back in Black Invisible to wysokiej klasy głośniki instalacyjne zbudowane na bazie podzespołów znanych z wielokrotnie nagradzanych bestsellerów sprzedażowych serii Back in Black. Pomimo umiarkowanej ceny głośniki instalacyjne wyposażono w przetworniki wykorzystujące technologie i komponenty z modelu BL40 MK3.

Melodika BLI4 głośnik sufitowy

Melodika BLI4 to uzupełnienie linii głośników sufitowych o produkt z jeszcze mniejszą średnicą: 4 cale (102mm) Membranę podobnie jak w modelach BLI5, BLI6 oraz BLI8 wykonano z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji. Za wysokie tony odpowiada jedwabna kopułka przetwornika wysokotonowego z regulacją w zakresie 2 decybeli. Głośnik można ukryć pod magnetycznie mocowaną maskownicą z możliwością malowania. Wymiary całego głośnika to jedyne 17,5cm średnicy i 8cm wysokości.

Cena i specyfikacja głośnika instalacyjnego Melodika BLI4 w sklep.RMS.pl >>

Melodika BLI6 LCR głośnik instalacyjny

Melodika BLI6 LCR to głośnik, który świetnie sprawdzi się przy reprodukcji dźwięków z kanału centralnego. Na jego konstrukcję składają się dwa przetworniki średnioniskotonowe o średnicy 6.5 cala (165mm) z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji, a także 1-calowa (25mm) kopułka wysokotonowa otoczona rozpraszaczem wysokich tonów. Podobnie jak w przypadku pozostałych głośników serii, również BLI6 LCR wyposażony jest w przełącznik natężenia wysokich tonów, pozwalający na wybór dwóch położeń: 0dB oraz -2dB, a także magnetycznie mocowaną maskownicę z możliwością malowania.

Cena i specyfikacja głośnika instalacyjnego Melodika BLI6 LCR w sklep.RMS.pl >>

Melodika bLI6 STR głośnik stereo instalacyjny

Melodika BLI6 STR to pierwszy głośnik sufitowy stereo w ofercie marki. Głośnik różni się od standardowej konstrukcji BLI6 obecnością dwóch 1-calowych jedwabnych kopułek wysokotonowych. Pozwala to na podłączenie dwóch kanałów do jednego głośnika instalacyjnego, a tym samym oszczędność miejsca oraz kosztów.

Cena i specyfikacja głośnika instalacyjnego Melodika BLI6 STR w sklep.RMS.pl >>

Cechy charakterystyczne serii Melodika Back in Black Invisible:

  • regulacja zwrotnicy - przełącznik natężenia wysokich tonów pozwalający na wybór dwóch położeń: 0dB lub -2dB, w zależności od charakterystyki akustycznej pomieszczenia (oprócz modelu BLI6 STR)
  • membrana średnio niskotonowa - z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji o podniesionej skuteczności
  • kopułka wysokotonowa - jedwabna z zabudowanym rozpraszaczem zawieszona nad środkiem membrany średniotonowej dla uzyskania bardziej punktowego źródła dźwięku (poza modelami LCR oraz W)
  • zewnętrzny pierścień montażowy obudowy - niezależny od stalowego, tłoczonego maszynowo kosza głośnika, pierścień mocujący z łapami blokującymi; pozwala to skutecznie ograniczyć rezonanse przenoszone z głośnika na ścianę i ze ściany na głośnik
  • maskownica - akustycznie transparentna przygotowana do malowania, mocowana magnetycznie w 6 punktach z wyściółką, dla pełnej stabilności i eliminacji przygłosów podczas głośnego grania
  • precyzyjnie nawijane miedziane cewki i mylarowy kondensator
  • złocone samozaciskowe złącza dla kabli głośnikowych - gwarantują zawsze najlepszy kontakt

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Głośniki instalacyjne

Melodika BLIDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony