Exposure XM CD
 

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Exposure w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży odtwarzacza CD z górnym ładowaniem (tzw top loader) XM CD.

Podczas projektowania nowego odtwarzacza CD z serii XM inżynierowie z Exposure dołożyli wszelkich starań, aby architektura obwodów oraz ścieżka sygnałowa były jak najbardziej dopracowane w celu zapewnienia najwyższej możliwej jakości dźwięku oraz wyeliminowania zniekształceń. Urządzenie czerpie swoją konstrukcję i rozwiązania wprost z modelu 2010, który oferowany jest z klasycznym napędem szufladkowym.

Exposure XM CD Inne spojrzenie na srebrny krążek

Za przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy odpowiedzialny jest 24-bitowy przetwornik Burr Brown PCM 1716.

W Exposure zastosowany został napęd, w którym płyta CD umieszczana jest od góry odtwarzacza, tak zwany top loader. Dzięki górnemu dociskowi kręcące się z dużymi prędkościami płyty nie wpadają w drgania i wibracje co wydatnie zmniejsza liczbę błędów przy odczycie, obniża poziom hałasu i poprawia kulturę pracy, a także żywotność napędu. Urządzenie zasilane jest wysokiej klasy transformatorem toroidalnym 200VA.

Exposure XM CD top loader

Odtwarzacz posiada osobne sekcje zasilania dla napędu oraz obwodów audio z dedykowanymi stabilizatorami. Zastosowanie referencyjnego zegara, który charakteryzuje się niezwykle wysoką precyzją taktowania pozwoliło zminimalizować jitter.

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej aluminiowej obudowie konstruktorom udało się zminimalizować rezonanse oraz ograniczyć negatywny wpływ zewnętrznego pola elektromagnetycznego generowanego przez inne urządzenia. Na panelu czołowym znajduje się czytelny wyświetlacz, który można wyłączyć za pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania. Wszystko to aby zyskać maksymalna jakość dźwięku poprzez zmniejszenie zakłóceń w sekcji zasilania.

Exposure XM CD Inne spojrzenie na srebrny krążek

Najważniejsze cechy:

  • Przetwornik 24 bitowy Delta Sigma - PCM 1716 Burr Brown Texas Instruments
  • Zoptymalizowany transport korzystający z mechanizmu top loader
  • Wyraźny wyświetlacz z opcją wyłączenia
  • Zoptymalizowane obwody sekcji audio z wielostopniowym zasilaniem
  • Przewymiarowany transformator toroidalny z oddzielnymi zaczepami i dedykowanymi regulatorami napięcia dla zasilania transportu i sekcji audio
  • Referencyjny zegar taktujący charakteryzujący się wysoką stabilnością
  • W pełni aluminiowa obudowa z nóżkami antywibracyjnymi dla ograniczenia zakłóceń elektromagnetycznych
  • W komplecie pilot
  • Produkcja Wielka Brytania (Made in UK)

Cena i specyfikacja Exposure XM CD w sklep.RMS.pl >> 

Exposure XM CD

O marce Exposure:
Exposure to brytyjska marka produkująca sprzęt Hi-Fi i High End, założona w 1974 roku przez Johna Farlowe'a technika muzycznego, który współpracował w studiach nagraniowych z tuzami muzyki popularnej takimi jak David Bowie, The Who, czy Pink Floyd.

Od początku swojej działalności firma stawiała na dzielone system stereo i do dzisiaj pozostają one jej wizytówką. Szczególną estymą cieszą się monofoniczne końcówki mocy, często łączone przez klientów z kilkukrotnie droższą elektroniką najdroższych marek na świecie.

Stąd konstruktorom marki zawsze przyświecała myśl, aby prezentowały one muzykę jak najbliższą formatowi na żywo. Maksimum dynamiki, potężny dźwięk, uniwersalne brzmienie, duży zapas mocy. Do tego bardzo prosta konstrukcja oparta na elementach wyłącznie najwyższej klasy, tak aby produkty Exposure służyły swoim właścicielom przez bardzo długie lata.

Pomimo obiegającej świat globalizacji Exposure jest w dalszym ciągu sprzętem projektowanym i produkowanym w Wielkiej Brytanii. Exposure pozostał brytyjską manufakturą, która hołduje analogowym tradycjom.

Exposure XM CD whiteDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony