Amazon Music Unlimited banner
 

Pytania o usługę Spotify z wyższą jakością muzyki słyszane są już od lat, podczas gdy młodszy od zielonego giganta Tidal zdążył z powodzeniem wprowadzić usługę i okazuje się, że nie będzie już jedynym wyborem audiofilów. Wszystko wskazuje na to, że również Amazon wyprzedzi Spotify i nie ma oporów w deptaniu po piętach Tidalowi.

Nowy abonament Amazona oferujący dostęp do muzyki w najwyższej rozdzielczości ma być dostępny jeszcze w tym roku. Ostatnie pogłoski mówiły o premierze nawet w nadchodzącym tygodniu, jednak informacje te nie są potwierdzone. Wiemy jednak, że przynajmniej jedno z wiodących studiów nagraniowych podpisało stosowną umowę z Amazonem, co stanowi dobry początek budowy serwisu i zdecydowanie pozytywną wiadomość dla tych, którzy oczekują jego premiery.

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

Obecnie Amazon Music Unlimited udostępnia kilka różnych planów abonamentowych, w ramach których oferuje muzykę o rozdzielczości poniżej 16-bit CD. Mamy więc do wyboru pakiet standardowy dla jednego użytkownika, rodzinny (do 6 osób), studencki oraz najtańszy, dedykowany do odsłuchu jedynie na amazonowych głośnikach Echo.

Nowy plan hi-res będzie prawdopodobnie najdroższą opcją i już krążą plotki o cenie 15 dolarów za miesiąc dostępu do bazy danych serwisu. Oferta ma być zatem bardziej atrakcyjna cenowo niż konkurencyjny Tidal czy wciąż niedostępny w Polsce Qobuz. Czekamy na premierę i wycenę abonamentu dla naszego kraju!

Amazon Music Unlimited

Komentarze  

0 #1 Krzysztof 2019-05-06 18:26
Super by było jak by Amazon podawał strumieniowo muzykę w jakości 24 bit / 192 kHz. To bym się załapał. TIDAL czasem ma płyty 24 bit / 96 kHz Pozdrawiam Krzysztof Z. p.s. słucham TIDAL-a od samego początku jak jeszcze dawniej nazywał się WIMP.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony