Marantz NR1510 i NR1710 lifestyle
 

Marantz prezentuje kolejne smukłe amplitunery kina domowego z obsługą obrazu w rozdzielczości 4K Ultra HD: NR1510 oraz NR1710. Co więcej w specyfikacji? Mówimy: sprawdzam!

Nowe amplitunery Matantza wprowadzą do zestawu kina domowego możliwość obsługi wielowymiarowych formatów audio kodowanych obiektowo, to znaczy Dolby Atmos, Dolby Height Virtualization, DTS:X czy DTS Virtual:X. Co to oznacza? A między innymi to, że możemy symulować obecność dodatkowych głośników efektowych, podczas gdy wrażenia słuchowe generowane są cyfrowo, a ich przetwarzaniem zajmuje się podstawowy zestaw stereo.

Marantz NR1510 i NR1710 lifestyle

Moc, jaką oferują nowości Marantza to 50W na kanał zarówno w przypadku modelu NR1710 jak i NR1510, dzielony na 5 kanałów w amplitunerze NR1510 oraz 7 kanałów w amplitunerze NR1710. Możemy ją spożytkować na odtwarzanie plików w formatach ALAC, FLAC lub WAV w rozdzielczości do 24bit/192kHz, lub plików strumieniowanych z serwisów takich jak Spotify, Tidal, Deezer czy Soundcloud. Oba amplitunery wyposażone są oczywiście w moduły Bluetooth, AirPlay2 oraz Wi-Fi.

W kwestii obrazu, Marantz wyposażył zarówno NR1510 jak i NR1710 w najnowsze i najbardziej pożądane aktualnie technologie: Dolby Vision, Hybrid Log Gamma (HLG), HDR, eARC, obsługę kolorów 4:4:4 oraz BT.2020.

Elektronika do stereo i kina domowego w sklep.RMS.pl baner

Sterowanie NR1510 oraz NR1710 realizowane jest za pomocą dołączonego do zestawu pilota, aplikacji mobilnej Marantz AVR Remote dostępnej na systemy Android i iOS oraz przy pomocy trzech wiodących asystentów głosowych: Apple Siri, Amazon Alexa oraz Google Assistant.

Oba nowe amplitunery Marantza można dołączyć do sieci HEOS, która umożliwia tworzenie (z kompatybilnymi komponentami) bezprzewodowej sieci multiroom, która pozwala cieszyc się muzyką w dowolnym pomieszczeniu w całym domu bez użycia kabli połączeniowych między poszczególnymi komponentami (strefami).

Marantz NR1510 i NR1710 lifestyle

Tylny panel zarówno NR1510 oraz NR1710 obfituje w złacza HDMI (odpowiednio 5 wejść i jedno wyjście w pierwszym oraz 7 wejść i jedno wyjście w drugim modelu), złącze Ethernet RJ-45, po jednym złączu koaksjalnym, wyjście na przedwzmacniacz gramofonowy, po 3 pary wejść analogowych 2xRCA, wyjścia pre out (w tym dwa subwooferowe w obu opisywanych modelach), złącza kompozytowe i – w przypadku Marantz NR1710 – komponentowe (zarówno wejścia jak i wyjście). Na froncie obu urządzeń umieszczone zostały dodatkowo porty USB, HDMI, słuchawkowe duży jack oraz mikrofonowe do kalibracji pomieszczenia.

Jak zwykle amplitunery dostępne będą w dwóch charakterystycznych dla Marantza wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrno-złotej, a ich sprzedaż rozpocznie się w połowie czerwca.

Cena i specyfikacja amplitunera Marantz NR1510 w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja amplitunera Marantz NR1710 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - amplituner

Marantz NR1510 i NR1710 lifestyleDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony