Monitor Audio przejmuje Blok
 

To kolejne po Roksan przejęcie Monitor Audio, które wyrasta na kolejna dużą grupę audio.

Chociaż wiele osób patrzy złowieszczo na rynek, który przeżywa koncentrację, to warto przypomnieć, że mieliśmy już co najmniej jedną falę tego typu około dwadzieścia lat temu. Wtedy to głównie brytyjski rynek hi-fi przeżył potężne załamanie na początku lat 90-tych, a wiele uznanych marek trafiło do większych grup, co pozwoliło im przetrwać do dziś.

Elektronika do stereo i kina domowego

Pierwsza fala przejęć na rynku audio dawno za nami, a tymczasem na horyzoncie pojawiają się nowe mariaże. Wiemy już o Sound United, które skupia wokół siebie kolejne marki produkujące elektronikę. Teraz pora na kolejne ruchy Monitor Audio, które w 2016 roku przejęło cenionego producenta urządzeń stereo – Roksan. Co ciekawe, Monitor Audio pozostaje wciąż brytyjską grupą z prywatnym właścicielem. Nie spieszy mu się ani na giełdę, ani po pieniądze od dużych inwestorów.

Teraz Monitor Audio ogłosiło, że dokonało kolejnego przejęcia. Tym razem pod młotek poszedł producent mebli RTV, przede wszystkim stolików – firma Blok. Tym samym Monitor Audio uzupełniło portfolio grupy o kolejną markę niezbędną do zbudowania dobrego systemu hi-fi. Pozostaje nam czekać na mariaż z jakimś uznanym producentem kabli.

regał ze sprzętem audio - Monitor Audio przejmuje Blok

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony