Lexicon SL1
cena od 18798.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 

Lexicon, luksusowa marka należąca do koncernu Harmana zaprezentowała SL-1 – cud amerykańskiej technologii.

Ludzie z Harmana nie przebierają w słowach. Twierdzą, że technologia SoundSteer, w którą wyposażono SL-1 to absoluty przełom opracowywany latami przez najtęższe umysły branży audio. Zaś cały świat właśnie czekał na to, co zaprezentuje Lexicon. Brzmi bałwochwalczo, ale przy cenie 90.000 dolarów za parę kolumn być może jest w tym ziarno prawdy?

Lexicon SL1

SoundSteer to technologia, która w zamyśle ma rozwiązać problem każdej kolumny – konieczność prawidłowego ustawienia jej w pomieszczeniu. Kolumna z SoundSteer ma zdaniem inżynierów Harmana nie mieć dosłownie żadnych wymagań jeśli chodzi o ustawienie. Zagra bezwzględnie dobrze w każdym pomieszczeniu – takie cuda.

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

Na czym bazuje SL-1? Na 33 przetwornikach w konfiguracji 360 stopni w każdej kolumnie. 12 tweeterów, 16 średniotonowców, 4 woofery i jeden subwoofer. Ogółem, 23 kanały w każdej kolumnie. Owe 33 przetworniki napędzają „tylko” 23 wzmacniacze, które sumarycznie są w stanie oddać 650W RMS w jednej kolumnie. Całość jest rzecz jasna zarządzana procesorem DSP, który może być zarządzany przez użytkownika lub pracować w trybie auto-EQ.

lexicon sl-1

Zarządzanie kolumnami przebiega głównie za pomocą aplikacji Soundsteer, w ramach której użytkownik może sobie zażyczyć w którym miejscu pomieszczenia chciałby osiągnąć sweet spot, a także jego wielkość (sic!).


Aby sprawnie streamować muzykę do aktywnych kolumn producent dołącza do kompletu hub kontrolny z 24 bitowym bezprzewodowym przesyłaniem muzyki i kompletem wejść: HDMI, 3,5mm AUX, SPDIF optycznym, ethernet dla strumieniowania, Bluetooth oraz Wi-Fi. Obsługiwane formaty audio wyczerpują temat: PCM, AAC, FLAC, MP3, WMA.

 Lexicon SL-1

Ponadto system obsługuje dźwięk przestrzenny przez wejścia HDMI i pozwala wyprowadzić video 4K Ultra HD przez wyjście HDMI. Obsługiwane formaty to: Dolby Digital i DTS.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikowe hi-end

Lexicon SL1

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony