TAD R1TX
 

TAD prezentuje nowe kolumny w swojej ofercie, w ramach serii Reference. Niech was zdjęcia produktowe nie zmylą – R1TX to kolumny podłogowe - nie podstawkowe - i ważą słuszne 150 kilogramów każda. To może być kawał dobrego grania.

 

Czym chwali się TAD w kwestii R1TX? Przetwornikiem koaksjalnym CST z kontrolą fazy i kierunkowości fali dźwiękowej na szerokim zakresie pasma częstotliwości. Kolumny wykorzystują bowiem średnio-wysokotonowy przetwornik koaksjalny o średnicy 16cm dla tonów średnich i 3,5cm dla tonów wysokich. Łącznie odpowiedzialne są za przetwarzanie pasma w granicach od 250 do 100.000Hz, z gwarantowanym przez producenta czystym, naturalnym brzmieniem o szerokiej, stabilnej scenie.

 

To nie wszystko w kwestii przetwornika średniowysokotonowego. Oba komponenty tego koaksjalnego zespołu wyposażone są w membrany wykonane z użyciem berylu. A jakby tego było mało, wspomnieć należy też o metodzie HSDOM (Harmonized Synthetic Diaphgram Optimum Method), która pozwoliła specjalnie zaprojektować kształt membrany przetwornika wysokotonowego w celu osiągnięcia odpowiedniego poziomu wibracji i szerokiego pasma przenoszenia.

 

TAD R1TX Beryl red

 

Dwa 25-centymetrowe przetworniki niskotonowe wykorzystują w swojej budowie membrany TLLC czyli Tri-Laminate Composite Cone. Jakie są jej zalety? Szybka odpowiedź basowa i reprodukcja dźwięku czystego, a zarazem mięsistego lecz bez podkolorowań. TAD deklaruje, że TLLC wykonywane jest z lekkiego i wytrzymałego akrylamidu, wykorzystywanego również w przemyśle lotniczym, przełożonego dodatkowo włóknami aramidowymi dla jeszcze większej sztywności i wytrzymałości.

 

Wszelkie zbędne szumy i hałasy związane z pracą systemu bass-reflex są zredukowane przez odpowiednio formowane aerodynamiczne porty. Pozwalają one na swobodny przepływ powietrza nawet przy ogromnych wartościach ciśnienia akustycznego, zachowując przy tym odpowiedni współczynnik sygnału do szumu.

 

Kolumny w sklep.RMS.pl

 

Obudowa kolumn TAD R1TX wykonana jest z laminatu łączącego kilka różnych materiałów. Jej statyczna i dynamiczna wytrzymałość oraz efekt tłumienia zostały zmaksymalizowane przez odpowiednie wzmocnienia i przemyślane mocowania poszczególnych elementów. Rama i szkielet wykonane zostały ze sklejki brzozowej o grubości 21mm. Za pomocą poprzecznej grodzi połączona jest z panelami bocznymi o imponującej grubości aż 50mm. Całość skupiona jest w kształcie formowanym na łezkę z zaokrąglonym panelem frontowym R1TX. Takie rozwiązanie konstrukcyjne ma minimalizować negatywne skutki dyfrakcji i eliminować zbędne rezonanse oraz fale stojące wewnątrz obudowy.

 

Specyfikacja kolumn TAC R1TX mówi o paśmie przenoszenia ciągnącym się od 21HZ do 100.000Hz, czułości 90dB oraz impedancji 4 Ohm. Do ich zasilenia potrzebować będziemy wzmacniacza o mocy wyjściowej 300W. Wymiary? R1TX mierzą nieco ponad metr (1.29m) wysokości, 69cm głębokości i 55cm szerokości. Ich waga, jak już wspomnieliśmy to niemałe 150kg na sztukę.

 

TAD R!TX

 

Dodatkowo w zestawie otrzymujemy komplet stożkowych oraz okrągłych kolców, szmatkę do czyszczenia, klucz sześciokątny (do rozpakowania kolumn) oraz przewody.

 

Kolumny dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych: Emerald black oraz Beryl red. Kto się skusi na tak audiofilski komponent?

 

Cena i specyfikacja TAD R1TX w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - kolumny audiofilskie

 

TAD R1TX Emerald black

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony