Sony UBP-X1100ES wkładanie płyty
 

Kto poszukuje nowego odtwarzacza Blu-ray, ten powinien na dłużej zatrzymać się przy nowym flagowym modelu od Sony. UBP-X1100ES oferuje nie tylko odtwarzanie większości formatów audio i video w rozdzielczości 4K Ultra HD, ale też kilka ciekawych, nieczęsto spotykanych rozwiązań.

Zacznijmy od wrażeń audiowizualnych. UBP-X1100ES oferuje obsługę Dolby Vision, HDR (High Dynamic Range), HLG, przestrzeń kolorów BT.2020, a także dekodery Dolby Atmos oraz DTS:X. Aby zapewnić najlepszy możliwy obraz, kiedy nie posiadamy telewizora z obsługą HDR, Sony korzysta ze specjalnych algorytmów konwersji treści do standardowego zakresu dynamiki SDR, by maksymalnie poprawić kontrast i kolorystykę materiału.

Multimedialne centrum rozrywki? UBL-X1100ES ma obsłużyć najpopularniejsze serwisy streamingowe jak Netflix, Amazon Video czy YouTube, zapewniając pewne, stabilne połączenie dzięki wykorzystaniu dwupasmowego (dual-band) modułu Wi-Fi.

 

Sony UBP-X1100ES na półce z innymi urządzeniami

 

Sony implementuje w nowym odtwarzaczu Blu-ray UBP-X1100ES coś, co niegdyś nie miało miejsca w prawie żadnym urządzeniu jakiegokolwiek producenta, a dziś powoli zaczyna stawać się standardem – mowa o nadajniku (transmiterze) Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu mozemy podłączyć słuchawki bezprzewodowe Bluetooth bezpośrednio do Blu-ray’a, bez dokupywania dodatkowych dongli i nadajników.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

A skoro już o odtwarzaniu audio mowa, warto zwrócić uwagę na to, że UBP-X1100ES może odtwarzać dźwięk jednocześnie przez Bluetooth, na przykład do głośnika przenośnego, oraz przez wyjście HDMI. Na tylnym panelu znajduje się dedykowane wyjście HDMI 1.4 (pozostałe utrzymane są w standardzie 2.0) przeznaczone tylko dla sygnału audio. Zastosowanie? Jeśli chcemy oddalić się od telewizora a wciąż słyszeć o czym mowa w ulubionym filmie czy programie, wystarczy wziąć pod pachę głośnik. To może okazać się praktyczne!

 

Sony UBP-X1100ES

 

Sony UBP-X1100ES ma być urządzeniem idealnym nawet do zaawansowanych instalacji audio, a aby to potwierdzić, producent postarał się o odpowiednie certyfikaty czołowych dostawców systemów multiroom, takich jak Control4, Crestron czy Savant. Do sterowania odtwarzaczem można wykorzystać przewód Cat5 (IP Control), wejścia IR-IN, sieć bezprzewodową Wi-Fi, dwukierunkowe łącze RS-232C czy – w przypadku „standardowych”użytkowników” - klasyczny pilot zdalnego sterowania dołączony do zestawu.

 

Cena i specyfikacja odtwarzacza Blu-ray Sony UBP-X1100ES w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Odtwarzacz Blu-ray 4K

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony