Telewizory OLED zdrowe dla oczu
cena od 9990.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 

Nie dajcie sobie wmówić, że długie seanse przed telewizorem nie są dobre dla oczu – oczywiście, że są! Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w model, którego matryca została wykonana w technologii OLED.

Zacznijmy od początku – czym właściwie jest OLED? To skrót od Organic Light-Emmition Diode, czyli organicznej (bo wykonanej ze związków organicznych) diody elektroluminescencyjnej. W zastosowaniu praktycznym OLED rozumiemy jako klasę wyświetlaczy zbudowanych właśnie przy pomocy tego typu diod. A produkcja taka jest całkiem prosta: warstwę diod tworzących piksele w trzech kolorach (lub czterech, jeśli używana jest również warstwa biała) nakłada się na płytę bazową. W celu podniesienia jasności między płytę a emiter dołożyć można dodatkowe warstwy pośrednie.

Od innych ekranów, te wykonane w technologii OLED różnią się możliwością uzyskania głębszej, „prawdziwszej” czerni, jako rezultat braku sztucznego podświetlenia ekranu. Dzięki temu obraz jest przestrzenny i jeszcze bardziej realistyczny.

Więcej o technologii OLED pisaliśmy tutaj >>

 

OLED porównanie do LED

 

Skąd wiemy, że OLED nie niszczy wzroku? Zagwarantowali to inspektorzy TUV Theinland, którzy przyznali ekranom OLED od LG certyfikat ‘Eye Comfort Display’. Aby go otrzymać, urządzenia muszą spełniać określone standardy, w tym standard ISO 9241-307, a przy tym skupiają się najbardziej na zawartości niebieskiego światła, generowanych odbiciach i odblaskach oraz – oczywiście – zapewnieniu najwyższej jakości obrazu.

Kabel HDMI 2.0 / HDMI 2.1 najwyższej klasy - Monkey Cable

Z badań TUV Theinlnd wynikło, że ekrany OLED od LG emitują jedynie 34% światła niebieskiego – to bardzo dobry wynik, szczególnie że próg wyznaczony odgórnie producentom telewizorów wynosi aż 50%. W kontrze z OLED warto zestawić klasyczne matryce LCD, które przy takiej samej przekątnej ekranu, potrafią produkować aż 64% światła niebieskiego. OLED redukuje tę wartość aż o połowę.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Jak na nasze zdrowie i samopoczucie wpływa niebieskie światło telewizora? Może ono powodować uszkodzenie, a nawet utratę wzroku, czy też problemy ze snem. Dlatego właśnie nie poleca się do godziny przed położeniem się do spania, wpatrywać się w ekrany telewizora, komputera czy telefonu.

Dzisiaj panele OLED od LG wykorzystywane są między innymi w telewizorach LG (oczywiście), Sony, Panasonic czy Philips.

Zobacz naszą ofertę - telewizory do kina domowego

Telewizor LG OLEDDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony