Dolby Vision i HDR10+ w filmach Universal i Warner Bros

Czy ktoś optuje na Godzillę w 4K z Dolby Vision i HDR10+? Warner Bros daje nam taką możliwość, po 18 miesiącach od oficjalnego ogłoszenia przyszłego wsparcia dla tych formatów. Dobrze, że tak realistyczne potwory pozostają jednak w strefie filmu.

Krótkie przypomnienie: czym są formaty HDR10+ i Dolby Vision? To właściwie technologie, które ściśle ze sobą konkurują, a ich działanie opiera się na obecności dynamicznych metadanych zapisywanych w obrazie klatka po klatce. Pozwalają one na odpowiednie dostosowanie właściwości obrazu do uzyskania najlepszych możliwych rezultatów.

Pierwszy Blu-ray od Warner Bros z obsługą 4K, Dolby Vision i HDR10+ ma się ukazać już pod koniec sierpnia i prezentować będzie film Godzilla II: Król potworów.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

W tyle nie zostaje również Universal Studios, ogłaszajac wprowadzenie zarówno Dolby Vision jak i HDR10+ już w czterech nadchodzących wydaniach Blu-ray 4K. Pierwszym ma być nagranie filmu Sekretne życie zwierzaków domowych 2, następnie zaś obejrzymy trzy filmy z Trylogii Cornetto: Wysyp żywych trupów, Hot Fuzz – Ostre psy oraz To już jest koniec.

Gdzie jeszcze szukać treści HDR10+? Warto zatrzymać się przy półkach z płytami Blu-ray od Samsunga, Panasonica i 20th Century Fox. Format ten wspiera również między innymi Amazon Prime Video.

Zwolennicy Dolby Vision ponad HDR10+ powinni skierować uwagę ku producentom takim jak Sony, Panasonic oraz Philips.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Odtwarzacz Blu-ray 4K

 

Sekretne życie zwierzaków domowych II Dolby Vision i HDR10+