Telewizor na meblu
 

Wszystko wskazuje na to, że Samsung kończy produkcję LCD z Korei i skupia się coraz bardziej na technologii OLED. Pewna część linii produkcyjnych LCD została już zamknięta na dobre. Co będzie dalej?

Takie działania Samsunga mają stworzyć zasoby do rozpoczęcia produkcji wyświetlaczy OLED na jeszcze większą skalę. Czy to oznacza, że nie spotkamy już nowych LCD od Samsunga? Raczej nie, ich produkcja będzie wciąż aktywna chociażby w Chinach. Producent nie planuje też radykalnego zamknięcia wszystkich linii produkcyjnych naraz, za to zapowiada stopniowe wycofywanie się z rynku.

Samsung już wcześniej miał sporo do czynienia z OLED-em, a dokładniej wyświetlaczami do smartfonów, brandowanych jako Super AMOLED. Można je spotkać w smartfonach Samsunga jak Galaxy S10+ czy najnowszych modelach od Apple: iPhone XS i iPhone XS Max. Również najnowszy iPhone 11 ma korzystać z tego samego ekranu dostarczanego przez Samsunga.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl


Nie będzie to również pierwsze podejście do telewizorów wykorzystujących technologię OLED. Taki powstał już spod skrzydeł Samsunga w 2014 roku, jednak w międzyczasie producent skupił swoje działania nad innym rozwiązaniem: QLED, czyli połączeniem LCD z powłoką z kropkami kwantowymi.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - telewizory

 

Telewizor lifestyle

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony