Sony SA-Z1
 

Jak piszą w Sony - te aktywne monitory mają zaskoczyć kombinacją najlepszej akustyki, elektroniki wzmacniającej i procesora DSP.

Sony SA_Z1

Niewątpliwie Japończycy pokazali kunszt techniczny prezentując bardzo oryginalne rozwiązania, które z drugiej strony nie są aż tak wielkim zaskoczeniem, jeśli sięgniemy w przeszłe rozwiązania high-endowe od Sony.

Sony SA-Z1

Zacznijmy od sekcji wysokotonowej, na którą składa się kombinacja aż trzech (sic!) tweeterów! Sony nazwało ów układ I-ARRAY a jakiego zakres sięga 100.000Hz!

SONY SA-Z1

Sama kopułka tweetera została wykonana z tytanu - technologię te stosuje od lat 80-tych francuski producent Triangle i jest ona dostępna w kolumnach nawet za 3000zł / para.

i-array

 

Kolumny do stereo i kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Sekcja średnio-niskotonowa oparta jest o woofery pracujące w układzie przeciwsobnym - rozwiązanie od dawna praktykowane przez Sony i innych japońskich producentów. Największą zaletą jest wzajemne znoszenie wibracji negatywnie wpływających na obudowę.

Sony SA-Z1

 

Bardzo ciekawie prezentuje się sam przetwornik, w którym mocno zadbano o wentylację cewki - między innymi wycięto w magnesie dziury, aby poprawić przepływ powietrza.

Sony SA-Z1

W sekcji elektroniki zastosowano rozwiązania znane między innymi ze wzmacniaczy marki NuPrime - hybrydę rozwiązań analogowych i cyfrowych sterowanych za pomocą kości FPGA.

Sony SA_Z1

Sony chwali się jakoby jej inżynierowie opracowali na bazie procesora FPGA całe sterowanie od zera, ale najwyraźniej zapomina, że na tym własnie polega kość FPGA - każdy producent może i powinien programować ją od podstaw.

Sony SA-Z1

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - monitory aktywne

 sony sa-z1Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony