Sennheiser PXC 550-II Wireless
 

PXC 550 Wireless zyskały ogromną rzeszę fanów i zdobyły niejedno odznaczenie przyznane przez najpoważniejsze tytuły branżowe audio, tymczasem Sennheiser na fali popularności wprowadza nowy, a raczej jeszcze bardziej unowocześniony model: PXC 550-II.

To, co na pierwszy rzut oka różni 550-II od „oryginalnego” modelu, to lekkie zmiany w designie: producent zrezygnował ze srebrnych zdobień na rzecz bardziej stonowanego, matowego wykończenia.

Pod obudową nie zabrakło całej gamy funkcjonalności – już pierwowzór tego modelu zdecydowanie miał się czym chwalić. Sennheiser w PXC 550-II wykorzystuje między innymi technologię ‘smart pause’. Dzięki tej funkcjonalności, słuchawki zatrzymują odtwarzanie za każdym razem, gdy zdejmujemy je z głowy. Nie jest to ani funkcja nowa, ani specjalnie zaawansowana, jednak całkiem przydatna i wygodna – Ci, którzy korzystają z niej na co dzień (również w produktach innych producentach) bardzo ją sobie chwalą.

 

Sennheiser PXC 550-II Wireless

 

Na tym nie koniec ‘smart’ funkcji PXC 550-II Wireless. Słuchawki automatycznie włączają Bluetooth i parują się z zapamiętanymi, aktualnie widocznymi urządzeniami od razu po ich rozłożeniu – nie trzeba więc szukać przycisków i samodzielnie dbać o połączenie z urządzeniem nadającym im sygnał.

W kwestii obsługi, PXC 550-II wykorzystują panel dotykowy zintegrowany w prawej nausznicy. Za jego pomocą można między innymi manipulować głośnością urządzenia czy wykonywać najbardziej podstawowe operacje na odtwarzanych plikach jak odtwarzanie, zatrzymywanie, pauzowanie czy zmiana aktualnie odtwarzanego utworu.

Nowe słuchawki od Sennheisera zostały wyposażone w zestaw potrójnych mikrofonów, których zadaniem jest przekazywanie czystego głosu wprost do asystentów głosowych z którymi współpracuje PXC 550-II czyli Apple Siri, Amazon Alexa i Google Assistant. Przydają się również podczas przeprowadzania rozmów telefonicznych, niezakłóconych zbędnym szumem otoczenia.

 

Sennheiser PXC 550-II Wireless

 

Ulepszeniem w stosunku do poprzedniej wersji 550 jest zdecydowanie nowsza wersja Bluetooth: w tym modelu mamy do czynienia z modułem w wersji 5.0 z obsługą kodeka aptX Low Latency.

Czas działania na jednym ładowaniu baterii to według specyfikacji nawet 30 godzin przy użyciu połączenia kablowego do transmisji danych i włączonym trybie aktywnej redukcji szumów ANC. Podczas odsłuchu muzyki poprzez Bluetooth z ANC, czas działania mierzony jest na 20 godzin.

 

Słuchawki w sklep.RMS.pl

 

Sennheiser dedykuje swój produkt przede wszystkim osobom, które często podróżują. My zdecydowanie rozszerzylibyśmy tę rekomendację o wszystkich tych, którzy poszukują bajeranckich rozwiązań oraz do tych, którym zależy na wysokiej jakości dźwięku. Model PXC 550 zdecydowanie w tym aspekcie nie zawodził, więc tego samego spodziewamy się również po zastępcy!

Cena i specyfikacja słuchawek Sennheiser PXC 550-II Wireless w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki Bluetooth

 

Sennheiser PXC 550-II WirelessDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony