Pioneer PD-50AE z pilotem czarny front
cena od 8999.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 

Pioneer prezentuje nowe urządzenia, a wśród nich odtwarzacz płyt SACD PD-50AE, który ma poradzić sobie nie tylko z kompaktami, ale też plikami cyfrowymi – łącznie z MQA.

Dziś trochę bardziej technicznie, a zaczniemy od wbudowanego przetwornika cyfrowo analogowemu. Oznacza to, że PD-50AE może udostępnia funkcję USB DAC za pośrednictwem płytki ESS ES9026PRO DAC.

Pod obudową PD-50AE (do wyboru w opcji czarnej lub srebrnej) znajdziemy między innymi specjalne kondensatory elektrolityczne, oddzielne analogowe i cyfrowe dyskretne obwody zasilania (inżynierowie Pioneera postarali się o jak najkrótszy i jak najbardziej optymalny stopień zasilania), a także cichy napęd SACD/CD. Wszystko to ma składać się na produkcję dźwięku jak najwyższej jakości, niezakłóconego zbędnymi szumami.

 

Pioneer PD-50AE tył urządzenia

 

Wspominaliśmy już o odtwarzaniu MQA, ale warto przyjrzeć się temu zagadnieniu odrobinę dłużej. Zawarty w PD-50AE dekoder plików najwyższej jakości nie tylko świetnie sprawdzi się przy odtwarzaniu muzyki z Tidal w jakości Hi-Fi (przy subskrypcji planu abonamentowego Tidal Masters), ale również przy czytaniu treści z mediów fizycznych: oznacza to, że odtwarzacz ma z łatwością obsłużyć krążki MQA-CD oraz pliki MQA z nośników DVD-R. A kto nie skorzysta z MQA, ten może pocieszyć się wbudowaną funkcją upsamplingu.

 

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

 

W kwestii parametrów technicznych, na kartach specyfikacji PD-50AE możemy wyczytać, że odtwarzacz charakteryzuje stosunek sygnału do szumu na poziomie 116dB, poziom zniekształceń harmonicznych THD osiąga zaledwie 0,002%, natomiast pasmo przenoszenia mieści się w granicach od 2 do 50.000Hz dla płyt SACD i do 20.000Hz dla płyt CD. Tylny panel urządzenia wyposażony jest w parę analogowych, pozłacanych wyjść 2xRCA, wyjście cyfrowe koaksjalne oraz optyczne oraz wejście USB B pełniące – jak już wspomnieliśmy - funkcję USB DAC.

 

Cena i specyfikacja odtwarzacza Pioneer PD-50AE w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - odtwarzacz CD

 

Pioneer PD-50AE srebrnyDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony