Rega Planar 10 z zasilaczem
 

Po znanym i lubianym gramofonie Planar 8 od Regi nadchodzi czas na nowość. Ósemkę zamieniamy na dziesiątkę – brytyjski producent przedstawia zupełnie nowy model Planar 10.

Co może przyciągnąć do nowego modelu audiofilskie spojrzenia? A to, że inspirowany jest limitowanym Naiad, którego cena sięga niemal 30 tysięcy funtów.

 

Gramofon Rega Planar 10 widok z góry

 

Zacznijmy od ramienia: Planar 10 wykorzystuije nową konstrukcję RB3000, umieszczoną na ulepszonym, lekkim, ale precyzyjnym mocowaniu ze świetnie spasowanymi łożyskami, mającymi gwarantować wyjątkową płynność ruchu – w końcu według przedstawicieli Regi, dopasowane są z tolerancją do jednej tysięcznej milimetra.

Na główce ramienia fabrycznie umieszczono wkładkę Apheta 3 (we wcześniejszej wersji gramofonu – Planar 8 -wykorzystywano niższy model tej samej wkładki, Apheta 2). To wkładka wykonana w technologii MC (Moving Coil) z diamentową igłą o profilu Fine Line.

 

Rega Planar 10 wkładka Apheta 3

 

Kanapkowa konstrukcja plinty przedzielona jest specjalną pianką poliuretanową Tancast 8. To przemyślane połączenie materiałów skutkuje uzyskaniem konstrukcji aż 30% lżejszej niż gramofon RP10.

Co zostało bezpośrednio skopiowane ze wspomnianego Naiada? Mocowanie 24V silnika, który montowany jest od spodu w traki sposób, by zniwelować wszelkie naprężenia korpusu, utrzymując jednocześnie koło pasowe napędu tak, by nie zakłócać jego pracy. Każdy silnik ma być ręcznie dostosowywany do dedykowanego zasilacza P10, co ma skutkować płynną pracą bez zakłóceń i generowania zbędnych szumów.

 

Gramofony i akcesoria w sklep.RMS.pl

 

Zmianie uległa również okrywa gramofonu, która została wygięta i spasowana bliżej właściwego urządzenia. Pozwala to zaoszczędzić całkiem sporo miejsca na półce.

Rega Planar 10 występuje w jednej wersji kolorystycznej: czarnej z mlecznym talerzem i przezroczystą, grafitową pokrywą.

 

Cena i specyfikacja gramofonu Rega Planar 10 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - gramofon

 

Gramofon Rega Planar 10Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony