Stadion Rugby
 

Weekendowe rozgrywki rugby stały się gratką dla realizatorów i widzów do stworzenia i cieszenia się transmisją 8K. Przedsięwzięcie to było niemałe, bo brało w nim udział kilku partnerów medialnych zajmujących się po równo organizacją całego obrazu.

Wszystko zostało przedstawione podczas weekendu na IBC, czyli International Broadcasting Convention w Amsterdamie jako jedna z pierwszym na świecie sportowych emisji materiałów 8K. Całość emitowanego mateirału trwała godzinę i przedstawiała mecz Gallagher Premiership Rugby 7s, który odbywał się w Northampton.

W realizacji brało udział kilkoro partnerów, w tym Appear TV odpowiadajace za dekodowanie i odkodowywanie, AstroDesign zajmujące się konwersją interfejsów 8K, Blackmagic Design prowadzące mixing 8k, Fujinon i Ikegami zapewniające sprzęt do nagrywania, Leader mający pieczę nad monitoringiem technicznym, oraz MOOV pomagający w kwestii grafiki i Telegenic.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Żeby wyświetlić obraz 8K trzeba jednak czegoś więcej, niż odpowiednio zrealizowanego i przygotowanego materiału. Niebagatelną rolę gra tu ekran spełniający wszystkie najwyższe standardy. W tym celu wybrano telewizor 8K QLED od Samsunga, model Q950R.

Całe wydarzenie nie ma jednak na celu zwiastowania nowego kanału nadającego w 8K, a według przedstawicieli BT Sport wyposażenie i doświadczenie mają służyć póki co jedynie ulepszeniu transmisji 4K. W tych BT Sport ma już doświadczenie – również z wykorzystaniem HDR i Dolby Atmos.

Kiedy podobne wydarzenie w Polsce? Pewnie przyjdzie nam na to jeszcze poczekać zważając na to, że niewiele transmisji na żywo możemy obejrzeć nawet w tak bardzo dostępnym już 4K. Jest jednak czego wyglądać!

BT Spot Ultimate logo

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony