Sony telewizor 16K
 

Nie zdążyliśmy się jeszcze dobrze nacieszyć rozdzielczością 4K, grono nielicznych miało szansę obejrzeć materiały 8K, a Sony już wprowadza do sprzedaży telewizor 16K.

Nowy telewizor od Sony to tak naprawdę ekran modułowy wykonany w technologii Crystal LED i może być dostosowany do różnych specyfikacji powierzchniowych. Przedstawiony przez firmę model ma przekątną w rozmiarze aż 790 cali, a przy tym nieco ponad 20 metrów szerokości i prawie 5,5 metrów wysokości. Powiedzenie „ściana z telewizora” nabiera właśnie nowego znaczenia.

Równolegle, podczas tegorocznych targów CEDIA Expo w Denver Sony przedstawiło też modele obsługujące rozdzielczości Full HD, 4K i 8K, w tym również modele o równie imponujących rozmiarach. Telewizor o najniższej z opisanych rozdzielczości możemy nabyć nawet w rozmiarze 110 cali, a 8K: nawet 440 cali. Ekrany te mogą składać się z 18, 72, 288, a nawet 576 modułów.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Tanio nie jest, bo telewizor z obsługą rozdzielczości 16K został przez Sony wyceniony na 1 milion dolarów, czyli około 4 miliony polskich złotych – i to bez wliczenia dodatkowych podatków. Telewizor jest dostępny w sprzedaży detalicznej, więc każdy, kogo na taki wydatek stać, może stać się posiadaczem tej niemałej (również gabarytowo) nowinki.

Minusem telewizorów o rozdzielczości wyższej niż 4K jest na tę chwilę brak dostępności odpowiednich źródeł obrazu jak i samych materiałów. Z pewnością stan rzeczy będzie się w miarę upływu czasu zmieniać, jednak jak na razie, to raczej wyścig konkurujących ze sobą firm niż rzeczywista korzyść dla nas, użytkowników. No, chyba, że dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom wysokiej klasy, miałyby spaść ceny tych bardziej „dostępnych” opcji.

 

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - telewizor

 

Sony telewizor 16K

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony