Focal Chora
 

Wieść o nowej linii produktowej Focala rozeszła się po świecie audio w zawrotnym tempie, czas i na nasz wpis. Chora to nowa seria, w skład której wchodzą dwa modele podłogowe oraz jeden model podstawkowy.

Design Chory nawiązuje tak samo do ich poprzednika, czyli serii Chorus, jak i do innej serii Focala – Kanty. Kolumny dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czarni, beżu z jasnym drewnem i błękicie z drewnem. Ekstrawagancki dobór kolorów? Może i tak, ale w tym szaleństwie Focal musi widzieć metodę, bo przecież już Kantę można było nabyć chociażby w żółci.

W nowej linii Focal prezentuje model podłogowy Chora 826, 816 oraz podstawki 806. Pierwsza z nich to pełnoprawna 3-drożna konstrukcja z tweeterem będącym połączeniem aluminium i magnezu, otoczonym pianką z pamięcią kształtu Poron oraz przetwornikami średniotonowymi i niskotonowymi wykorzystującymi technologię Slatefiber, w której membranę wytwarza się z przetworzonych włókien węglowych otoczonych dwoma warstwami termoplastycznego polimeru. Oba z nich mają średnicę 6,5-cala, czyli 16,5cm.

 

Focal Chora

 

Maskownica na przetwornikach średnio i niskotonowych montowana jest magnetycznie i nie obejmuje głośnika wysokotonowego. Nie przykrywa oczywiście również otworu bass-reflexu, który umieszczony jest na froncie kolumny.

Niższy model: Chora 816 wykorzystuje te same technologie co 826, jednak została pomniejszona o jeden przetwornik niskotonowy.

 

Kolumny do stereo i kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Obie podłogówki usadowione są na specjalnych podstawach, które mają dobrze niwelować wibracje i utrzymywać kolumnę na podłożu. Mniejsza przeznaczona jest do pomieszczeń o wielkości do 30 metrów kwadratowych, natomiast flagowa 826 do wszystkich większych przestrzeni.

Najmniejszy, podstawkowy model w serii Chora to numer 806. Tu również mamy do czynienia z przetwornikiem średnioniskotonowym o przekatnej 6,5-cala i opisanym wyżej przetwornikiem wysokotonowym. Ten model ma sprawdzić się w pomieszczeniach nie większych niż 20 metrów kwadratowych. Do kolumn można oczywiście dokupić dedykowane podstawy.

Cena i specyfikacja kolumn Focal Chora w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - kolumny stereo

 

Focal ChoraDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony