Nagrody What Hi-Fi? 2018
 

Jak co roku brytyjski magazyn audio What Hi-Fi? wspólnie z czytelnikami wybiera najlepsze, najlepiej oceniane produkty w kategorii telewizory, soundbary, kolumny stereo, gramofony, głośniki bezprzewodowe, słuchawki nauszne, słuchawki dokanałowe, odtwarzacze CD, radioodbiorniki, zestawy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, tablety, projektory, smartfony, akcesoria, amplitunery kina domowego, systemy stereo, słuchawki bezprzewodowe, odtwarzacze przenośne, przetworniki DAC, streamery stereo, narzędzia streamingu video, serwisy streamingowe, systemy multiroom oraz wzmacniacze stereo. Zwycięzców jest tylu, że nie sposób omówić ich w jednym wpisisie, dlatego dzisiaj skupimy się na wybranych produktach, które sami wypróbowaliśmy i w pełni zgadzamy się z decyzją What Hi-Fi?.

 

KEF R3 białe w pomieszczeniu

 

W kategorii kolumn podstawkowych nie sposób ominąć wyróżnienia modelu R3 od KEFa. Który według redaktorów magazynu wyznacza standardy w swoim przedziale cenowym. Model wyposażony jest w przetwornik koaksjalny Uni-Q w 12. już generacji. Jest czego posłuchać. Wśród zestawów kina domowego, redakcja postawiła między innymi na Monitor Audio z serii Silver 200.

W kwestii najlepszych gramofonów wybór nie zaskakuje: Pro-Ject Primary E określony został jako świetny wybór na pierwsze urządzenie tego typu, doceniona została też Rega Planar 1, a także Planar 3. W wyższym przedziale cenowym zwrócono uwagę na model Planar 6 oraz Planar 8.

 

Pro-Ject Primary E

 

Wśród słuchawek nausznych docenione zostały między innymi Beyerdynamic Amiron (za wysoki komfort użytkowania i – oczywiście – wyjątkowe walory brzmieniowe) czy Grado SR80e jako dobry wybór do domu w rozsądnym przedziale cenowym.

 

Mężczyzna na kanapie w słuchawkach Beyerdynamic Amiron

 

Jeśli chodzi o przetworniki cyfrowo analogowe, What Hi-Fi? Postawiło na soundKey od Cyrusa punktując rzeczywisty, pozytywny wpływ na odtwarzanie muzyki w biegu, doceniony został również Chord Mojo (z podkreśleniem wyjątkowego stosunku jakości do ceny), Chord Qutest (jako urządzenie wyznaczające standardy w swojej klasie) oraz Chord Hugo 2 (czyli najlepszy w swoim przedziale cenowym).

 

Chord Mojo w dłoni

 

Jako system stereo, What Hi-Fi? Wyróżniło gramofon analogowy z wbudowanym przedwzmacniaczem oraz wzmacniaczem Pro-Ject Juke Box E, określając go jako „XXI wiek w gramofonie”. Cambridge Audio zostało docenione w kategorii najlepszych streamerów dzięki CXN v2.

Akcesoria – równie ważne w systemie jak same kolumny czy elektronika. Tutaj What Hi-Fi? wyróżniło między innymi przedwzmacniacz gramofonowy MX-VYNL od Musical Fidelity, określając go urządzeniem klasy premium z doskonałą funkcjonalnością i przede wszystkim świetnym brzmieniem. Wyróżniona została również wkładka gramofonowa Goldring E3, pozwalająca uzyskać zbalansowane brzmienie odpowiednie do szerokiego przekroju gatunków. Redaktorzy wskazali też kabel 2x RCA Chord Clearway jako dobry wybór w swoim przedziale cenowym.

 

Goldring E3 na gramofonie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony