Quobuz rezygnuje z plików MP3 i obniża ceny
 

Co prawda nie mamy w Polsce dostępu do Qobuza, ale kierunek, w którym zmierza platforma jest tak ciekawy, że warto go opisać i postawić sobie pytanie: czy inni też będą podążać tą drogą?

Qobuz nie chce się bawić w półśrodki, w zamian za to pozbywa się zupełnie najniższej jakości plików ze swojej biblioteki (mowa o formatach MP3), na rzecz wprowadzenia jedynie treści hi-res. Staje się tym samym pierwszym serwisem, który w całości rezygnuje z niższej jakości rozwiązań.

To w ramach planu Studio Premier, które ma być limitowaną czasowo opcją z nieograniczonym dostępem do zasobów bezstratnej muzyki. Pozostać ma również plan Sublime+, w ramach którego możemy kupować i pobierać muzykę na dysk komputera. Wszystkie pozostałe abonamenty znikają z cenników serwisu.

Jak na razie, taryfa Studio Premier ma być dostępna jedynie dla pierwszych 100.000 użytkowników, którzy zarejestrują się w serwisie przed 21 stycznia 2020. Aktualni subskrybenci niższych planów zostaną automatycznie przeniesieni do konta Studio Premier, za które będą płacić mniej niż za dotychczasowy dostęp do usługi.

Zdaniem włodarzy serwisu, muzyka w jakości MP3 to strata nie tylko dla samej muzyki, ale przede wszystkim dla słuchaczy, jak i artystów i wykonawców.

Odważne posunięcie Qobuza to mocny krok w stronę konkurencji z Tidalem oraz Amazon Music HD. Ciekawe, jaka będzie odpowiedź gigantów?

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony