Rega Aethos
 

Rega prezentuje nowy wzmacniacz stereo o wdzięcznej nazwie Aethos, który zamknięty jest w zupełnie nowej, specjalnie zaprojektowanej obudowie. A co pod nią? Sprawdźcie razem z nami.

Chociaż Rega jest znana szczególnie z gramofonów, to zadziwionym pojawieniem się w ofercie wzmacniacza Aethos przypominamy o modelach Elex-R oraz Elict-R, które to jako wzmacniacze stereo właśnie zyskały ogromną przychylność prasy i użytkowników.

Rega Aethos zoom na pokrętło potencjometru

Producent zdecydował się zastosować po cztery 160W, 16 amperowe tranzystory na kanał, które pozwalają otrzymać moc 156W przy obciążeniu 6 Ohm i 125W przy obciążeniu 8 Ohm. Sam system wzmocnienia stosowany w Aethosie to prawdopodobnie ulepszona wersja komponentów wykorzystanych przy budowie Elex-R i Elict-R. To dobra informacja, bo producent zamiast wymyślać koło od nowa, skupił się na dobrze sprawdzonych i działających rozwiązaniach, które jedynie ulepszył. Konstrukcja dual mono korzysta z transformatorów toroidalnych, za to sekcja przedwzmacniacza dyskretne przewody klasy A.

 

Rega Aethos wnętrze

 

Rega dostosowuje Aethosa do szerokiej gamy systemów stosując przełącznik wejść oraz dedykowane wyjście na przedwzmacniacz. Producent nie blokuje ścieżki sygnału wyjściowego słuchawek, zapewniając przełączanie głośników przez przekaźnik potencjometru.

To, czego nie zaznamy w Aethosie, to przetwornik DAC czy przedwzmacniacz gramofonowy. Tutaj, w imię jak najlepszej reprodukcji dźwięku, Rega sugeruje korzystanie z oddzielnych urządzeń do tego dedykowanych.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - wzmacniacz stereo

 

Cena i specyfikacja wzmacniacza Rega Aethos w sklep.RMS.pl >>

Rega Aethos profilDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony