Wszystkie nowe produkcje Netflixa tylko w HDR
 

Jak w obliczu rosnącej konkurencji Netflix chce walczyć o subskrybentów? Najwyraźniej oprócz pokaźnej oferty przede wszystkim własnych produkcji, gigant stawia na jakość. Według zapewnień, wszystkie nowe produkcje mają być nagrywane w HDR.

Netflix wymaga od twórców dostarczających oryginalne produkcje sygnowane przez serwis specjalnego opracowywania, aby były oodpowieddnie do strumieniowego przesyłania z zachowaniem jak najwyższej jakości. Oznacza to wysoką rozdzielczość 4K UltraHD, a także zakres dynamiki HDR (High Dynamic Range) oraz jego nową wersję HDR10, jak i Dolby Vision.

Według zapewnień firmy, takie zmiany mają na celu przedstawienie widom obrazu jak najbardziej zbliżonego do pierwotnej wizji twórców. A jako, że teraz wszystkie nowe telewizory czy monitory obsługują HDR, to niezły ruch w celu przyciągnięcia nowych, a przynajmniej zatrzymania obecnych subskrybentów.

Przypominamy, że by korzystać z treści HDR i Dolby Vision w aplikacji Netflixa, należy być subskrybentem planu Premium, wprowadzającego również obsługę rozdzielczości 4K Ultra HD i obejmującego 4 ekrany jednoczesnego oglądania.

Aby poprawnie wyświetlać materiały w HDR i Dolby Vision, należy również zadbać o odpowiedni sprzęt (czyli telewizor czy monitor), a także kable połączeniowe: najlepiej HDMI w specyfikacji 2.0, które to wprowadzają obsługę tych nowych technologii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony