Ken Ishiwata odchodzi z Marantza
 

Informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Kena Ishiwaty docierały do zaufanego grona osób od dawna. Niestety, owe informacje potwierdziły się w najgorszy możliwy sposób.

Media właśnie obiegła informacja o tym, że Ken Ishiwata zmarł 25 listopada 2019 roku. Ishiwata zaistniał jako ambasador i konstruktor marki Marantz. Przez 4 dekady wspierał na początku japońską, a teraz amerykańską markę w rozwoju produktów i zabiegach PR-owych. Warto przypomnieć, że Ken Ishiwata zaczął pracować w branży audio w 1968 roku od zatrudnienia w Pioneerze.

Jego umiłowanie do sztuki skierowało go następnie w stronę fotografii modowej, którą po raptem trzy letniej karierze zamienił na posadę w Marantzu. Aż do 1996 roku pracował w pionie technicznym, po czym w 1996 roku został poproszony o pełnienie roli ambasadora marki. Kariera Ishiwaty zakończyła się w maju 2019, kiedy to świeżo przejęty przez Sound United Marantz poinformował o zakończeniu współpracy obu stron.

Informacja ta została odebrana przez branżę jako koniec pewnej epoki i zwiastun nowych czasów, gdzie rola branży audio w życiu konsumenta wygląda już zupełnie inaczej niż miało to miejsce w latach 70. i 80. Z pewnością, bez Kena Ishiwaty branża audio nie będzie już nigdy taka sama.


Ken Ishiwata odchodzi z Marantza

Komentarze  

+2 #1 chelseafx 2019-12-13 17:53
To niepowetowana strata dla branży audio. Odeszła ikona, wizjoner tych czasów. Tak to prawda " ... bez Kena Ishiwaty branża audio nie będzie już nigdy taka sama . "
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony