Qualcomm Snapdragon 865
 

Qualcomm wprowadza kolejną wersję chipu dedykowanego do użycia w najnowszych smartfonach. Możemy spodziewać się obsługi 5G, wideo w rozdzielczości 8K oraz pełnego wsparcia dla Dolby Vision.

Snapdragon 865 ma być ogromnym krokiem do przodu w kwestii nagrywania i odtwarzania obrazu. Znamy już co prawda smartfony z obsługą HDR, a nawet HDR10+, Qualcomm chce za to jako pierwszy otworzyć użytkownikom drogę do posiadania w swoich smartfonach wsparcia dla Dolby Vision HDR.

Co więcej, Qualcomm Snapdragon 865 ma oferować możliwość nagrywania w rozdzielczości 8K, a także rozszerzyć możliwość nagrywania w 4K aż do 120klatek. W zależności od parametrów telefonu, chip pozwoli na robienie zdjęć aż do 200 megapikseli oraz nagrywanie filmów w slow-motion na 960 klatek. Producent zapewnia przy tym, że zadba o odpowiednio szybkie przetwarzanie danych, które pozwoli sprawnie zarządzać tak dużymi plikami.


Wszyscy początkujący filmowcy zafascynowani nagrywaniem treści wideo za pomocą smartfona, a także ci, którzy już przebierają nóżkami na mysl o 5G, nie będą musieli czekać długo. Snapdragon 865 będzie dostępny już w 2020 roku w najnowszych flagowcach popularnych producentów.


Qualcomm Snapdragon 865

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony