Google Play Muovies
 

Treści w rozdzielczości 4K z HDR można oglądać na platformie filmowej Google już od 2017, jednak dopiero teraz gigant planuje wprowadzenie wsparcia dla Dolby Vision. Jednak kto korzystał z polskiej wersji aplikacji ten nie przebiera wcale nogami w oczekiwaniu.

Dlaczego? Bo najwyższej jakosci treści wale nie są dostępne w naszym kraju. Dodatkowo, chociaż filmy wypożyczone od Google można ogladać na wszelkich smartfonach niezaleznie od systemu operacyjnego (Android lub iOS), telewizorach Samsung, LG i Android TV, to wciąż trafić można na brak polskich napisów i dotyczy to niemałej części zbiorów dostępnych w bibliotece.

Wprowadzenie obsługi Dolby Vision przez Google Play Movies nie jest wprawdzie oficjalne, jednak wnikliwa analiza kodu źródłowego najnowszej wersji aplikacji zawiera linie świadczące o rychłym wprowadzeniu pól w opisach filmów dotyczących wsparcia Dolby Vision właśnie.

Co jeszcze przemawia za prawdziwością plotki? Fakt, że podczas tegorocznych wakacji Google nawiązało współpracę z wytwórnią Disney, dzięki czemu znane filmy mogły pojawić się w aplikacji giganta z Mountain View. A wiadomo przecież nie od dziś, że Disney aktywnie wspiera format Dolby Vision, więc w jego interesie byłoby wprowadzenie go również z aplikacji Google.

Google Play Filmy widok strony

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony