8K Association Logo
 

Jeszcze nie wszyscy w domach mają telewizory 4K, a Samsung już postarał się o oficjalny certyfikat zgodności z treściami o dwa razy większej rozdzielczości. Wygląda na to, że wraz z 2020 rokiem poważnie wkraczamy w erę 8K.

Ci, którzy zainteresowani są wyświetlaniem obrazów w najwyższej rozdzielczości powinni zainteresować się nadchodzącymi modelami telewizorów Samsung QLED, których pudełka będą oznaczone nowym logo symbolizującym certyfikat 8K Association.

Aby zdobyć omawiany certyfikat, hardware urządzenie powinno spełniać restrykcyjne normy i wymagania komisji, w tym oczywiście oferować możliwość odtwarzania obrazu w formacie 8K, jasność szczytową powyżej 600 nitów, obecność HDMI w standardzie 2.1 oraz obsługę kodeków HVEC.

Oprócz Samsunga, program certyfikacji zatwierdziły również takie marki jak Panasonic, Intel czy TCL, więc kolejnych modeli 8K możemy spodziewać się już wkrótce, a na pewno po nadchodzących targach CES w Las Vegas.

Skoro telewizory 8K mamy już prawie na wyciągnięcie ręki, pora czekać na pojawienie się odpowiednich treści. A z tym może być różnie, biorąc pod uwagę czas rozwoju 4K...

8K QLED teleizor

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony