Focal Chora 826-D

Nie tak dawno przedstawiona seria Chora doczekała się już kolejnego modelu w postaci kolumn z pierwszym w karierze Focala dodatkowym głośnikiem Dolby Atmos. Tym samym nowy 826-D stanie się modelem flagowym serii Chora.

Kolumna wyposażona jest w dodatkowy 5-calowy pełnopasmowy przetwornik umieszczony w górnej części obudowy, skierowany do sufitu pod kątem wymierzonym tak, by idealnie odbijać dźwięk mający wypełnić jak największą przestrzeń. Oczywiście dodatkowy głośnik pełni funkcję reprodukcji efektów Dolby Atmos, zapewniając realistyczne wrażenia nagłośnienia 3D.

 

Focal Chora 825-D

 

W modelu 826-D nie brakuje oczywiście rozwiązań i technologii znanych z „podstawowych”, wcześniej przedstawionych kolumn serii Chora. Mowa między innymi o stożkach Slatefiber w przetwornikach średnio- oraz niskotonowych (w nowej Chorze znajdziemy dwa 6-calowe woofery oraz jeden 6-calowy przetwornik średniotonowy), czy aluminiowo-magnezowym tweeterze TNF.

 

Kolumny do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Specyfikacja techniczna Chory 826-D mówi, że kolumny są w stanie odtworzyć dźwięki w paśmie przenoszenia od 28 do 28.000Hz, producent wyróżnia przy tym, że przetwornik odpowiedzialny za przetwarzanie efektów Dolby Atmos działa w paśmie przenoszenia od 100 do 20.000Hz. Czułość tej 3-drożnej konstrukcji mierzona jest na 81dB. Focal poleca zestawienie kolumn ze wzmacniaczami o mocy od 40 do 250W.

 

Focal Chora Light Wood lifestyle podłogowe i podstawkowe

 

Chora 826-D nie zawodzi jeśli chodzi o design. Użytkownicy maja do wyboru (tak jak w pozostałych modelach serii) trzy wersje kolorystyczne: Light Wood z frontem i detalami lakierowanymi w kremowym kolorze, Dark Wood z frontem i detalami w przybrudzonym błękicie wpadającym w szarość, a także Black, urzekającą połączeniem faktur i wykończeń.

Cena i specyfikacja kolumn Focal Chora 826-D w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - kolumny do kina domowego

 

Focal Chora Dark Wood lifestyle