płyty dvd
 

Chociaż donosiliśmy ostatnio o rażących spadkach w sprzedaży nośników fizycznych, to ku zaskoczeniu wszystkich DVD podczas pandemii koronawirusa radzi sobie lepiej niż świetnie. Wygląda na to, że amerykanie na dobre zasiedli przed telewizorami i odkurzają swoje stare odtwarzacze.

Niektórym może być ciężko w to uwierzyć, ale format DVD ma już ponad 20 lat! Oczywiście teraz wypierany jest przez dużo nowocześniejszy Blu-ray, zatem jego sprzedaż nieubłaganie malała. W końcu teraz, w ciągu trzech tygodni pomiędzy 19 kwietnia a 9 maja, w USA pierwszy raz od niemal 7 lat zanotowano znaczący wzrost.

Co ciekawe, DVD jest jedynym nośnikiem, którego notowania idą w górę: aż o 14.4%. Zaskakującym jest to, że podobnych wyników nie osiąga Blu-ray, którego sprzedaż spadła o 0.8%.

Czy to oznacza, że nośniki fizyczne wracają do łask? Raczej nie. Podejrzewamy, że już za chwilę znów będziemy notować kolejne straty w ich sprzedaży. Dobrze jednak wiedzieć, że przynajmniej niektórym spółkom koronawirus sprzyja.

łyty dvd

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony