Blu-ray Samunga z globalną awarią

Wygląda na to, że podczas minionego weekendu właściciele odtwarzaczy Blu-ray Samsunga oraz posiadacze kina domowego od koreańskiego producenta nie mogli cieszyć się seansami z ulubionym filmem czy serialem. Klienci na całym świecie zalali Internet falą zgłoszeń o nagłej awarii urządzeń.

Cała sprawa miała mieć swój początek już w piątek 19 czserwca, kiedy to pojawiły się pierwsze głosy o nieprawidłowym działaniu lub braku reakcji ze strony urządzeń Samsunga. Te różniły się oczywiście w zależności od modelu urządzenia. Użytkownicy wymieniali chociażby stałe próby odczytu płyty zakończone niepowodzeniem czy niespodziewane wyłączanie odtwarzaczy.

Co mogło być przyczyną? Chociaż wielu spekuluje, że winowajcą są aktualizacje, to jest to teza mało prawdopodobna – urządzenia starszej daty nie otrzymują już najnowszych poprawek, a jednak i one objęte są opisywanymi problemami. Innym scenariuszem jest wygasły certyfikat SSL, który ma być używany do łączenia z serwerami producenta za pośrednictwem HTTPS. Oby problem został rozwiązany jak najszybciej!

Po produkty z tej kategorii kliknij tutaj - odtwarzacz Blu-ray

Blu-ray logo