Netflix w 4K HDR na komputerach Mac

Już tej jesieni Apple pozwoli użytkownikom laptopów Macbook oraz komputerów Mac oglądanie filmów i seriali z Netflixa w jakości 4K z UltraHD.

Tak, dobrze widzicie. Wysoka jakość obrazu, jaką uzyskujemy na komputerach (niezależnie od ich producentów), to wcale nie jest obraz w jakości 4K. Wynika to przede wszystkim z ograniczeń stawianych przez przeglądarki internetowe.

Nowa, jesienna aktualizacja systemów od Apple, nazwana w tym roku Big Sur, ma wprowadzić poprawki w przeglądarce Safari i „odblokować” transfer 4K Ultra HD oraz Dolby Vision HDR.

Dzisiaj Netflixem w jakości 4K mogą cieszyć się jedynie użytkownicy systemu operacyjnego Windows, korzystający z przeglądarki Microsoft Edge lub aplikacji Netflixa na system Windows 10. Dziś strumieniowanie Netflixa na macOS jest ograniczone do rozdzielczości 1080p poprzez Safari oraz 720p w Chrome i Firefox.

Aktualizacja ma obejmować wszystkie komputery zaprezentowane od 2018 roku, w tym MacBooki Pro, iMac Pro oraz Mac Mini. Należy przy tym pamiętać, że aby cieszyć się wysoką jakością obrazu, do komputerów stacjonarnych powinniśmy dobrać monitor kompatybilny z rozdzielczością 4K. Wymagany jest oczywiście także najwyższy plan subskrypcyjny Netflixa.

Netflix