Player i Ipla wspólnie przeciwko Netflixowi

„Przeciwko” to może zbyt mocne słowo, ale jedno jest pewne: dwóch polskich gigantów VOD łączy siły, by przebić się przez popularność serwisu z czerwonym N w logo.

Dotychczasowi konkurencji zawieszają broń, by wspólnie stworzyć atrakcyjną ofertę mającą przyciągnąć klientów dziś skupiającego uwagę przede wszystkim na zachodnim serwisie. Wydaje się to być decyzją rozsądną – dziś nie dosyć, że walczą z trudnym przeciwnikiem jakim jest Netflix, to jeszcze rywalizują między sobą na rodzimym rynku.

Pierwsze plotki i doniesienia słychać już było w zeszłym roku. Dziś znów w sieci wrzy, bo Player i Ipla podejmują kolejne kroki w sprawie – nawet mimo tego, że podczas ostatnich miesięcy platformy rozwijały się niezależnie, chociażby o nowe aplikacje na Apple TV.

 

Player i Ipla wspólnie przeciwko Netflixowi

 

Teraz wiemy już, że nową firmę ma założyć Grupa Cyfrowy Polsat, gdzie TVN Discovery wykupi połowę udziałów w momencie, gdy zgodę na to wyda UOKiK. Początkowe finansowanie ma wynieść po 30 milionów złotych od obu firm. Obie grupy mają też dostarczać do portalu własne treści.

Oprócz programów oryginalnych, trwa już proces wykupywania wspólnych licencji na filmy, seriale, transmisje, dokumenty i programy od zewnętrznych dostawców.

Nowy serwis ma być dostępny nie tylko w Polsce, ale również na terenie Unii Europejskiej.

Player TVN