170 milionów subskrybentów VOD na smartfonach już w 2025?

Era mobile przebija się już właściwie we wszystkich branżach i nie omija to serwisów strumieniujących video – według estymacji analityków, w 2025 roku aż 170 milionów subskrybentów ma korzystać z oferowanych treści za pomocą smartfonów.

Badania przeprowadzone w 138 krajach świata miały wykazać, że liczba subskrybentów zakładających konto za pośrednictwem smartfona ma podwoić się w 2025 roku względem 2019, czyli osiągnąć pułap 17 milionów. W 2020 roku zaś wykupionych ma być około 25 milionów subskrypcji.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Co ciekawe, nie przewiduje się wzrostu ogólnej liczby subskrybentów, a subskrypcji wykupywanych „na głowę” (czyli jedna osoba może wykupić kilka różnych usług). Sama ilość usługobiorców ma wzrosnąć o 34 miliony między 2019 a 2025 rokiem, aż do osiągnięcia 93 milionów użytkowników. Według obliczeń, przeciętnie każdy subskrybent ma mieć wykupiony abonament w 1.83 serwisach. Zaokrąglijmy to do dwóch ;)

Co ważne, w estymacji brano pod uwagę jedynie subskrypcje wykupywane za pośrednictwem operatorów komórkowych, a nie przez bezpośredni dostęp z aplikacji. Przy zmianie metodologii badania i rozszerzeniu jego spektrum, ten wynik mógłby się nawet podwoić.

Netflix telewizor