Denon AVR-S960H
 

Nowy Denon, na trudne covidowe czasy, umie w Atmos i 8K.

AVR-S960H to lekki krok do przodu na spokojnym ostatnio rynku amplitunerów. Głównie z powodu obsługi 8K przy 60hz i sterowania głosowego – przynajmniej w krajach anglojęzycznych.

Co prawda producent podszedł do tematu ostrożnie i umożliwił obsługę 8K tylko przez jedno wejście i jedno wyjście, ale to zrozumiałe – materiał 8K nie jest jeszcze rozpowszechniony i przez długi czas nie będzie, więc jest to raczej ciekawostka niż standard. Co więcej, w wielu przypadkach zapewne szybciej dojdzie do kolejnej wymiany amplitunera niż doświadczenia obrazu w 8K. Dobrze pokazuje to premiera najnowszych konsol, które nie są w stanie dosięgnąć niczego ponad 4K w 120 klatkach. Nowości w sekcji video uzupełnia aktualizacja standardów: HDR10+ oraz Dynamic HDR.

 

Denon AVR-S960H

Nowy Denon posiada standardowy komplet złącz 7.2, z czego dwa ostatnie kanały oznaczono jako „assignable”, a więc możemy zmienić ich zastosowanie z surround back na bi-amp lub górne kanały Atmos lub DTS:X. Inżynierowie Denona pomyśleli także o osobach, które mają tylko trzy kolumny do kina domowego – dla nich dodano systemy wirtualizacji dźwięku: Dolby Atmos Height Virtualization, DTS Virtual:X.

 

Denon AVR-S960H

 

W kwestii multimediów nie ma zbyt wielu nowości. Mamy na pokładzie Bluetooth, Airplay, Wi-Fi, obsługę Tidala, Spotify oraz drugą strefę, która nie posiada wyjścia pre-out i została ograniczona tylko do wyjść głośnikowych. Naturalnie drugie wyjście HDMI jest zależne, więc nie można go potraktować jako drugiej strefy video.

Cena i specyfikacja amplitunera Denon AVR-S960H w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - amplituner kina domowego

 

Denon AVR-S960H

 



Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony