Atlas Asimi Ultra Luxe Grun
 

RAFKO Dystrybucja wprowadza do sprzedaży topową, audiofilską serie kabli audio Atlas – Asimi Luxe. Produkty skierowane są do wąskiego grona posiadaczy najdroższego sprzętu hi-end w naszym kraju. Asimi Luxe zostały skonstruowane w celu wydobycia maksymalnego potencjału z najbardziej wyszukanych systemów klasy hiend.

Atlas Asimi Ultra Luxe Grun

Atlas Asimi Luxe i Ultra Luxe Grun - monokryształ srebra o kremowym brzmieniu z ekstremalną liczbą detali

Tworząc Asimi inżynierowie Atlasa postawili sobie jasny cel: stworzyć kabel, który zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających słuchaczy. A jeśli zajdzie taka potrzeba - rozwinąć kompletnie nowe podejście do budowania kabli. Dlatego budując Asimi zespół inżynierów Atlasa wrócił do podstaw konstruowania kabli i przyjrzał się jeszcze procesowi produkcji i postanowił spróbować pracy z nowymi materiałami.

Atlas Asimi Ultra Luxe Grun

Kabel składa się z pary przewodów i grubego przewodu centralnego, całość została pokryta ekranem z miedzi oraz Mylar™, dzięki temu kabel posiada minimalną podatność na zakłócenia i hałas. Asimi Luxe posiada izolację teflonowa PTFE. Wykorzystana przez producenta mikroporowata taśma teflonowa jest nawinięta wokół rdzenia przewodów, a następnie ponownie przykryta i ustabilizowana za pomocą ochronnego, elastycznego dielektryka wykonanego z polietylenu.

Atlas Asimi Ultra Luxe Grun

Przewodnik

Dlatego w Asimi wykorzystano po raz pierwszy monokrystaliczne srebro, co zdaniem producenta jest dość dużym ryzykiem, gdyż kable z przewodnikiem ze srebra cieszą się słabymi opiniami wśród użytkowników. Powodem tej sytuacji jest stosowanie kiepskiej jakości srebra.

Atlas Asimi Ultra Luxe Grun

Remedium na tę sytuację jest przewodnik złożony z monokryształu ciągniętego na długość aż 125 metrów, co pozwala na zachowanie jednolitej ścieżki sygnału - czystszej i bardziej bezpośredniej. Na przewodnik składa się: żyła centralna oraz 12 mniejszych żyłek w sześciu pakietach. Każda z nich jest cięta ze 125 metrowego monokryształu srebra.

Atlas Asimi Ultra Luxe Grun

Dielektryk

Żyły zamknięto w dielektryku PTFE - mikroporowatej taśmie teflonowej, która następnie jest stabilizowana przez piankę FPE. Wszystko to wymaga bardzo starannego procesu produkcyjnego oraz korzystania ze specjalnie zaprojektowanych do tego celu maszyn. Stąd Atlas Cables jest jedyną firmą na świecie, która może sobie pozwolić na stosowanie takiej kombinacji rozwiązań.

Atlas Asimi Luxe

Najważniejsze cechy:

  • Dielektryk: Mikroporowe PTFE (teflon)
  • Przewodnik: monokryształ srebra OCC ciągniętego na odległość 125 metrów a następnie cięty na krótsze odicnki
  • Konstrukcja: Twin multicore z ekranem Dual Drain
  • Ekran: oplot SPC i folia mylarowa
  • Wtyki: metalowe, zaciskane i zgrzewane na zimno bez spoiwa lutowniczego

Atlas Asimi ultra Luxe Grun

Brzmienie Asimi zaprzecza powszechnej opinii o kablach z przewodnikiem ze srebra. Brzmienie jest pozbawione jakichkolwiek wyostrzeń. Recenzenci określają je jako kremowe i gładkie z ekstremalną liczbą detali i niezwykłą neutralnością. Dzięki temu Asimi jest przeznaczone do hi-endowych systemów, które często charakteryzują się znakomitym balansem tonalnym ale brakuje im plastyki i barwy. Asimi nie zaburza zalet tego typu systemów i uzupełnia je o zróżnicowany i wielowymiarowy koloryt instrumentów i wokali.

Cena i specyfikacja kabli Atlas Asimi Ultra Luxe Grun w sklep.rms.pl ->>

Cena i specyfikacja kabli Atlas Asimi Luxe w sklep.rms.pl ->>

Zobacz wszystkie urządzenia w kategorii interkonekty 2xRCA-2xRCA

Zobacz wszystkie urządzenia w kategorii kable 2xXLR-2xXLRDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony