Spotify wyciąga pomocną dłoń w kierunku twórców podcastów
 

Nie od dziś wiadomo jak dużą rolę na platformie Spotify odgrywają podcasty. Cotygodniowe listy, podcasty w formie wideo, ale to nie wszystko. Firma niedawno ogłosiła, iż udostępni swoje zasoby muzyczne ich twórcom.

Spotify umożliwi twórcom podcastów umieszczenie pełnych utworów w ich programach. Dzięki temu komentarze prowadzących będą mogły być przerywane wybranymi przez nich utworami, które uzupełnią całość audycji. Ponadto utwory będzie można polubić oraz zapisać na swojej playliście tak jakby były odtwarzane poza podcastem.

Podcasty w Spotify

Jak to działa? Wybieramy dowolny podcast z muzyką, na dolnej części strony wyświetli nam się pasek odtwarzania podzielony na poszczególne segmenty – komentarzy i utworów. Na górne części ekranu wyświetli nam się aktualnie odtwarzana część. Użytkownicy Spotify w wersji premium usłyszą pełne utwory, zaś osoby korzystające z bezpłatnej wersji tylko 30 sekundowe podglądy.

Niestety, aby skorzystać z nowych możliwości Spotify, twórcy będą musieli tworzyć swoje podcasty przy wykorzystaniu odrębnej platformy – Anchor. Która jak na razie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Irlandii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony