Spotify Car Thing – gadżet Spotify do samochodu

Do sieci wyciekła właśnie informacja, że Spotify wystąpiło o certyfikaty FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności) dla nowego urządzenia Bluetooth o nazwie Car Thing

Cóż to takiego? Mówi się, że będzie to samochodowy gadżet, które umożliwiałby bezpieczne korzystanie z usługi Spotify w trakcie jazdy samochodem. Już w 2019 roku niektórzy użytkownicy Spotify Premium w USA dostali do wczesnego pre-testingu „inteligentnego samochodowego asystenta sterowanego głosem”. Następnie jednak temat przycichł. Przypuszcza się, że prace nad gadżetem zostały opóźnione z powodu pandemii Covid-19.

 
Spotify

Obecne zgłoszenie zostało znacząco zmodyfikowane w stosunku do pierwotnej koncepcji z 2019 roku. Spotify Car Thing to niewielkie akcesorium samochodowe przypominające tablet ze sporą, okrągłą gałką i pojedynczym przyciskiem z przodu. Będzie je można zamontować w gnieździe zapalniczki samochodowej. Urządzenie ma być powiązane z konkretnym kontem użytkownika Spotify, a sterowanie ma się odbywać za pośrednictwem komend głosowych. Zapewni to bezpieczne odtwarzanie utworów w trakcie jazdy, bez odrywania wzroku od drogi. Na niewielkim ekranie pojawią się tylko najważniejsze informacje o aktualnie odtwarzanym utworze. Spotify Car Thing to urządzenie korzystające z łączności Bluetooth.


Spotify

 

Uzyskanie certyfikacji zgodności FCC nie jest równoznaczne z wprowadzeniem produktu na rynek, brzmi to jednak bardzo obiecująco. Mówi się, że urządzenie miałoby być sprzedawane jako akcesorium do telefonu Bluetooth 2,4 GHz o napięciu 12 V, początkowo w USA.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Car-Audio